اعتماد نوشت: جاده احمدی‌نژاد - اصولگرایان؛ بازسازی یا تخریب کامل

اعتماد نوشت: جاده احمدی‌نژاد - اصولگرایان؛ بازسازی یا تخریب کامل

اعتماد/ متن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن در اخرین خبر الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد. اصولگرایان پس از آنکه راه‌شان را از احمدی‌نژاد جدا کردند دیگر دوران خوشی به خود ندیدند. آنها نه‌تنها در انتخابات گذشته ریاست‌جمهوری که تا چندین دوره بعد هم باید پاسخ دهند که چرا از احمدی‌نژاد حمایت کردند؟ حتی اگر هر روز در تمام رسانه‌ها بر طبل اختلاف نظر با احمدی‌نژاد بکوبند باز هم در برابر این پرسش رای‌دهندگان سر به زیر خواهند افکند و مسیر حرف را تغییر می‌دهند. به همین دلیل هم از همین حالا می‌گویند ائتلاف با احمدی‌نژاد برای مجلس محال است. گویی امروز کارت دعوت دیدار با احمدی‌نژاد در جیب‌شان است و این رییس دولت نهم و دهم است که از آنها خواسته بیایند و ائتلاف کنند.

آنها اگرچه گمان می‌بردند پیروزی احمدی‌نژاد به دلیل حمایت خودشان شکل گرفته اما از همان ابتدا این احمدی‌نژاد بود که تاکید داشت بین خودش و مردم هیچ گروه، حزب و تشکیلاتی واسطه نبوده و او ردای نوکری مردم را از خود آنها گرفته است. اما چراغانی پیروزی و سور منتخب شدن را اصولگرایان انجام دادند غافل از آنکه این احمدی‌نژاد چند سال بعد بلای جان‌شان می‌شود که شد.

این روزها هم در حالی که همه آنها مطمئن هستند احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس برنامه دارد اما به اتفاق احتمال اجماع و توافق با او را بسیار بعید می‌دانند. آنها یک بار در انتخابات ریاست‌جمهوری نتیجه رای مردم را دیدند و می‌دانند اگر کمترین تشابهی به ادامه راه احمدی‌نژاد داشته باشند با دست رد رای‌دهندگان مواجه می‌شوند. از سوی دیگر احمدی‌نژادی‌ها معتقدند او هیچ برنامه‌یی برای بازگشت به قدرت ندارد اما اگر بخواهد بیاید امروز رای بیشتری از گذشته دارد! اصولگرایان امروز در حالی می‌گویند از احمدی‌نژاد عبور کرده‌اند که او عملا چندسالی می‌شود که آنها را پشت سر گذاشته و دیگر در معادلاتش نقشی برای‌شان قایل نیست.

در ادامه اظهارنظرهای اصولگرایان در رد ائتلاف با احمدی‌نژاد و جایگاه سیاسی او روز گذشته حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اعلام کرد که که امکان ائتلاف مجدد اصولگرایان با احمدی‌نژاد وجود ندارد: «با وجود سخنان منتشر شده اخیر آقای احمدی‌نژاد باز هم بعید می‌دانم که او در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 کاندیدا شود.»

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: با این حال این احتمال وجود دارد که طرفداران احمدی‌نژاد در رابطه با مجلس فعالیت خاصی را شروع کرده باشند. اما تحلیل‌هایی که درباره آقای احمدی‌نژاد مطرح می‌شود، خیلی با واقعیت منطبق نیست و بیشتر حرکتی در جهت تراشیدن رقیب جدید در انتخابات است.

ترقی در پاسخ به پرسشی در مورد امکان ائتلاف مجدد احمدی‌نژاد و اصولگرایان گفت: اصولگرایان دیگر کاری با احمدی‌نژاد ندارند و البته ارتباطی هم با ایشان ندارند، در واقع طیف اصولگرا از احمدی‌نژاد عبور کرده‌اند.

اما عبدالرضا داوری، رسانه‌یی‌ترین چهره حامی احمدی‌نژاد که از هر فرصتی برای ابراز وفاداری به او استفاده می‌کند دیروز در گفت‌وگو با آریا تاکید کرد: در روزهای اخیر برخی از رسانه‌ها و روزنامه‌های اصلاح‌طلب درباره فعالیت‌های آقای احمدی‌نژاد و جریان‌های نزدیک به ایشان جوسازی‌هایی داشته‌اند درحالی که آقای احمدی‌نژاد هیچ برنامه‌یی برای فعالیت سیاسی در هیچ سطحی از سطوح قدرت ندارد.

وی افزود: آقای احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس و ریاست‌جمهوری آینده هیچ برنامه‌یی ندارد ایشان اهداف و برنامه خود را به راه‌اندازی دانشگاه ایرانیان معطوف کرده است هرچند که این دانشگاه هم ازسوی دولت جدید به چالش کشیده شده است.

این فعال سیاسی ادامه داد: آنچه در فضای سیاسی و رسانه‌یی کشور مطرح می‌شود بیشتر ناشی از خبرسازی و جریان‌سازی کسانی است که تلاش می‌کنند برای دولت فعلی رقیب‌تراشی کنند. بنده معتقدم اگر آقای احمدی‌نژاد برای بازگشت به قدرت تصمیم بگیرد به دلیل پایگاه وسیع اجتماعی که دارد هیچ کدام از جریان‌های سیاسی کشور توانایی رقابت با ایشان را ندارند.

وی خاطرنشان ساخت: درحال حاضر نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد به خاطر ضعف عملکرد ضعیف دولت یازدهم اقبال آقای احمدی‌نژاد به مراتب بیشتر از گذشته شده است اما با وجود این محبوبیت، ایشان هیچ تصور سیاسی برای بازگشت خودشان قایل نیستند.

او اگرچه اعلام می‌کند هیچ برنامه‌یی برای بازگشت به قدرت وجود ندارد اما از نظرسنجی‌هایی می‌گوید که در پی ارزیابی جایگاه اجتماعی احمدی‌نژاد است. داوری به این سوال پاسخ نمی‌دهد که اگر عزمی برای ورود به قدرت نیست انجام نظرسنجی‌های معطوف به قدرت با چه توجیهی صورت می‌گیرد؟

با توجه به حرف و حدیث‌هایی که این روزها درباره بازگشت احمدی‌نژاد به عرصه رقابت سیاسی گفته و شنیده می‌شود می‌توان گفت که احمدی‌نژادی‌ها برای «در متن قدرت» بودن، بی‌طرح و برنامه نیستند که اگر برنامه‌یی نمی‌داشتند، حلقه اول احمدی‌نژادی‌ها قبای سیاست ورزی و بازیگری سیاسی را از تن در می‌آوردند و زندگی دیگری را برای خود انتخاب می‌کردند. اما کادرسازی تشکیلاتی، جذب نیروی انسانی جدید، تقویت فعالیت رسانه‌یی، مذاکره با برخی چهره‌های مدیریتی و سیاسی در شهرستان‌ها، برگزاری جلسات منظم و مستمر و... نشان از آن دارد که نه تنها محمود احمدی‌نژاد که احمدی‌نژادی‌ها از وضعیت فعلی خود راضی نیستند و دل‌شان برای صندلی‌هایی که تا یک سال پیش روی آنها می‌نشستند و تصمیم می‌گرفتند، تنگ شده است و بر این اساس می‌خواهند از حاشیه سیاسی به متن سیاست بازگردند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعتماد نوشت: جاده احمدی‌نژاد - اصولگرایان؛ بازسازی یا تخریب کامل» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X