شناسایی نخبگان دانش آموزی در سراسر کشورآغاز شد

شناسایی نخبگان دانش آموزی در سراسر کشورآغاز شد

خراسان/ طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزی ( شهاب) سرانجام پس از گذشت 7 سال از زمان تصویب واردمرحله اجرایی شد .
طرح مهم شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزی (شهاب) در سال 86 در هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان و شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و طی آن آموزش وپرورش موظف شد با هماهنگی معاونت علمی ریاست جمهوری، این طرح را به صورت فراگیر در مدارس سراسر کشور اجرایی کند . اما متاسفانه طی سال های گذشته اجرای این طرح بسیار مهم که قرار است با ایجاد فضایی برای رشد و بالندگی استعداد های دانش آموزان، زمینه شکوفایی این استعدادها را در مرحله دانش آموزی در کشور فراهم کند و انقلابی در آموزش و پرورش کشور ایجاد کند ،همواره با فراز ونشیب هایی همراه بوده است.

اکنون دکتر سورنا ستاری معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری از اجرای طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزی (شهاب ) ازابتدای مهر امسال در تمامی استان های کشور و باهمکاری آموزش و پرورش ومعاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری خبر داده است.
ستاری درگفت و گوی اختصاصی با اشاره به جزئیات اجرای این طرح در سال تحصیلی جاری ، افزود :باهماهنگی های به عمل آمده ، اجرای طرح شهاب از ابتدای مهر امسال برای مقطع چهارم دبستان و در تمامی استان های کشور آغازشده است و بنا داریم این طرح را در سال آینده تحصیلی برای تمامی مدارس کشور ودر تمامی مقاطع تحصیلی به اجرا بگذاریم .
وی با اشاره به توقف این طرح در سال گذشته تصریح کرد : اجرای این طرح به دلیل تغییر وتحولات دولت درسال گذشته متوقف شد اما در حدود 2 سال قبل یعنی در سال تحصیلی 92-91 این طرح در 6 استان به صورت پایلوت اجرایی شد که امسال اجرای این طرح به صورت جدی دنبال می شود .

دکتر ستاری با اشاره به این که تابستان امسال در قالب طرح شهاب ، طرح آموزش معلمان نیز اجرایی شد ،گفت: شمار قابل توجهی از معلمان برای آشنایی با طرح وهمچنین نحوه شناسایی و هدایت استعداد های برتر دانش آموزی ،آموزش های لازم را در یافت کردند.
شایان ذکر است که در طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر ،تاکید بر تقویت خلاقیت و نوآوری جایگزین تاکید بر محفوظات خواهد شد و تلاش می شود دارندگان استعدادهای درخشان با هدایت آموزگاران خود به رشد و کمال دست پیدا کنند. ضمن این که با اجرای این طرح دانش آموزان مستعد مناطق محروم و روستاها نیز امکان بهره مندی از حمایت ها را پیدا می کنند.

مهم ترین نکات مطلب
طرح شهاب، سال 86 در بنیاد نخبگان و شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد.
پس از 7 سال ،طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزی ( شهاب ) اجرایی شد.
درطرح شهاب ،تاکید بر تقویت خلاقیت و نوآوری جایگزین تاکید بر محفوظات می شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسایی نخبگان دانش آموزی در سراسر کشورآغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X