ظریف در دیدار با نماینده سازمان ملل در امور سوریه: مبارزه با تروریسم به اولویت جامعه بین الملل تبدیل شده است

ظریف در دیدار با نماینده سازمان ملل در امور سوریه: مبارزه با تروریسم به اولویت جامعه بین الملل تبدیل شده است

مهر / وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ورود گروه تروریستى داعش به سوریه اظهار داشت : مبارزه با تروریسم که جمهورى اسلامى ایران از ابتدا بر اولویت آن تاکید داشت، امروز به اولویت جامعه بین المللى تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دمیستورا، نماینده جدید دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، عصر روز سه شنبه با حضور در محل اقامت ظریف با وزیرامور خارجه کشورمان دیدار و پیرامون تحولات مربوط به سوریه گفتگو و تبادل نظرکرد.

ظریف در این دیدار ضمن استقبال از آغاز به کار آقاى دمیستورا، اقدامات اولیه وى جهت تبادل نظر با مقامات سوریه و کلیه اقشار و گروههاى سورى جهت نیل به یک مصالحه سیاسى فراگیر را گامى در جهت درست توصیف و بر ضرورت فعالیت موثر و بیطرفانه نماینده سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به ورود گروه تروریستى داعش به سوریه اظهار داشت: مبارزه با تروریسم که جمهورى اسلامى ایران از ابتدا بر اولویت آن تاکید داشت، امروز به اولویت جامعه بین المللى تبدیل شده است.

نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه نیز در این دیدار اظهار داشت: براى دستیابى به یک مصالحه فراگیر در سوریه باید با تمام طرفها به رایزنی پرداخت .

وى افزود: بر همین اساس در سفر اول خود به سوریه با بشار اسد و مسئولین دولتى از یک سو و با مخالفین میانه رو و جامعه مدنى از سوى دیگر ملاقات و گفتگو کردم.

وی با اشاره به سفرهاى آتى خود به کشورهاى منطقه تاکید کرد: این سفرها براى رایزنی و درک بهتر نظرات کشورها از جمله ایران در باره عناصر اصلى دستیابى به مصالحه سیاسى فراگیر صورت مى گیرد.

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین روز گذشته با وزرای خارجه ارمنستان و بولیوی دیدار و درباره آخرین تحولات منطقه، روند مذاکرات هسته ای و راههای توسعه مناسبات فیمابین به گفتگو و رایزنی پرداخت.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظریف در دیدار با نماینده سازمان ملل در امور سوریه: مبارزه با تروریسم به اولویت جامعه بین الملل تبدیل شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X