معاون بهزیستی:یک طلاق به ازای پنج واقعه ازدواج در کشور ثبت می شود

معاون بهزیستی:یک طلاق به ازای پنج واقعه ازدواج در کشور ثبت می شود

ایرنا/ معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: نسبت آمار طلاق و ازدواج در کشور نامتعادل است و به ازای هر پنج ازدواج یک واقعه طلاق ثبت می شود.

'فرهاد اقطار'دوشنبه در کارگاه 'پیشگیری از خشونت خانگی با تاکید بر همسر آزاری'در شهرکرد افزود: اطلاع رسانی به خانواده ها و آگاهی بخشی به مردم در گروه های سنی متفاوت با توجه به شرایط اجتماعی کشور و شدت بحران های اجتماعی ضروری است.
وی از طلاق، کودک آزاری، همسرآزاری، سالمند و معلول آزاری در کشور به عنوان آسیب های اجتماعی رو به افزایش یاد کرد و گفت: بیشترین میزان تماس ها با مراکز بهزیستی در زمینه کودک آزاری و همسرآزاری گزارش شده است.

اقطار گفت: خشونت در خانواده ها از 'توهین' شروع و به خشونت و قتل منجر می شود که برای پیشگیری از خشونت باید براساس رفتارهای اجتماعی و اصول اسلامی رفتار و فرهنگ سازی شود.
معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی بر لزوم همکاری نهادهای مسئول، دوری از موازی کاری دستگاه های متولی و همت و همکاری رسانه ها برای آموزش عمومی مردم تاکید کرد.
کارگاه کشوری پیشگیری از خشونت خانگی با حضور معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی، کارشناسان بهزیستی 15 استان و مدیرکل امور بانوان استانداری استان چهارمحال وبختیاری در شهرکرد آغاز شد.
در این کارگاه آموزشی سه روزه دو کارشناس پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مدرس خانواده آموزش های لازم را درخصوص کاهش خشونت خانگی با اولویت همسر به فراگیران ارائه می دهند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون بهزیستی:یک طلاق به ازای پنج واقعه ازدواج در کشور ثبت می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X