چرا حقایق دفاع مقدس را تحریف می‌کنند؟

چرا حقایق دفاع مقدس را تحریف می‌کنند؟

انتخاب/ متن پیش رو در انتخاب منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

سی‌ویکم شهریورماه، سالروز آغاز حادثه‌ای بزرگ در تاریخ باشکوه و افتخار آمیز ملت بزرگ ایران است که با نگاه ملّی، مصداق امروزی حماسه‌های افسانه‌ای است که حکیم بزرگ فردوسی در سراسر شاهنامه به آنها می‌پردازد و کشورهای فارسی زبان و ایرانی جماعت به آنها می‌‌بالد و می‌نازد. در نگاه مکتبی و مذهبی نیز، این حماسه و حماسه آفرینان آن دوره، با رخدادهایی که در طول 8 سال پرفراز و نشیب داشت، شباهت‌های فراوانی در اهداف حادثه آفرینان، با غزوات و سریه‌های زمان پیامبر اسلام(ص) و بعدها جنگ‌های زمان امام علی(ع) دارد.

آری، امروز سالروز آغاز جنگ تحمیلی 8 ساله عراق علیه ایران در 31 شهریور ماه سال 1359 است که مثلث شوم شرق، غرب و ارتجاع منطقه، دست در دست یکدیگر، به خاطر تحلیل‌های سطحی که از انقلاب عمیق مردم ایران داشتند، صدّام نادان و سرکش را بر آن داشتند که جاهلانه‌ترین کار عمر خویش را انجام دهد که عواقب آن، چنان دامنش را گرفت که همه ملت‌های دنیا دیدند و بعدها خواندند که چگونه با ذلت و خواری، از چاه پنهانی مخفیگاه خویش همچون موشی ترسو بیرون کشیده شد و چگونه با رسوایی هر چه تمام‌تر بر دار رفت و عوامل و مزدوران منافق حامی وی نیز در بدر و رسوا شدند.

درباره عاقبت آن دفاع مقدس، اگر امروز برخی افراد و گروه‌ها، به مقتضای فضای سیاسی روز، به هر دلیلی نخواهند بین‌المللی‌ترین سند پیروزی ملت بزرگ ایران را که قدرت‌های استکباری در سازمان ملل تصویب و امضا کرده‌اند، به یاد آورند و با هدف ایجاد شبهه در کارنامه درخشان یک ملت، بند بند قطعنامه 598 را بر اساس منافع سیاسی و باندی خویش تفسیر کرده و بر اساس همان تفسیر، سخنرانی و مصاحبه کنند و یادداشت و مقاله بنویسند و ویژه برنامه‌های گزینشی بسازند. مطمئناً نمی‌توانند برای پیام آخرین نامه صدام «امّا» و «اگر» بتراشند که خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس جمهوری ایران نوشت که «با این تصمیم ما، دیگر همه چیز روشن شده و بدین ترتیب همه آنچه را که می‌خواستید و بر آن تکیه می‌کردید، تحقق می‌یابد.

اینک این پرونده روشن در تاریخ ایران ثبت است و مطمئناً نسل‌های آینده این کشور از دلاوری‌های فرزندان جوان این سرزمین می‌گویند و می‌نویسند و پازل‌های ناقص بعضی از تفسیرها، تحلیل‌ها و تحریف‌های امروز را کنار هم می‌گذارند و واقعیت کامل را می‌‌بینند. اما آنچه این روزها در تحلیل وقایع دوران دفاع مقدس مهم است، بازگویی این حقیقت بزرگ در جامعه است که «جانشین امام راحل، فرمانده کل قوا و رئیس ستاد شورای عالی دفاع در 8 سال دفاع مقدس، چه کسی بود؟!!
سؤالی که شاید نسل جوان، وقتی بعضی از مقالات و کتاب‌های سفارشی و گزینشی مربوط به دوران جنگ 8 ساله و حتی وقتی بعضی از برنامه‌های مربوط به دفاع مقدس را در رسانه ملی!! می‌بیند، در ذهن خویش این سؤال را مطرح می‌کند و به دنبال پاسخ اقناعی آن می‌گردد. مهم‌تر اینکه، از خود می‌پرسد، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در زمان دفاع مقدس کجا بوده است و چرا تا این حد سعی در سانسور نقش ایشان در دوران انقلاب و جنگ دارند؟!!

اگر صحیفه امام(ره) را به عنوان متقن‌ترین سند از گفتار و نوشتار امام راحل بدانیم که قطعاً چنین است و پس از رحلت آن زعیم عالیقدر، توسط دو امین ایشان، یعنی مرحوم حاج احمدآقا خمینی و سپس حجت‌الاسلام حاج حسن خمینی مدیریت شده و می‌شود، اسناد فراوانی از نخستین روزهای شروع جنگ تا پایان آن دارد که طی آن، کمی‌ترین، کیفی ترین، عمیق‌ترین و جامع‌ترین احکام خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است و جالب‌تر اینکه امام عزیز در مهم‌ترین حکم خود، صراحتاً می‌نویسد که انتخاب هاشمی رفسنجانی به عنوان جانشین فرماندهی کل قوا و فرمانده جنگ، پیشنهاد آیت‌الله خامنه‌ای است و این حکم دربرگیرنده اعتماد کامل دو رهبر جمهوری اسلامی به یک شخص و شخصیت در مهمترین مسأله جامعه است که دوام و بقایش به آن وابسته است.

صحیفه امام می‌گوید:

1ـ مستند به صفحه 266 جلد 15 صحیفه امام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تاریخ 9 مهر 1360 یعنی یک سال پس از جنگ به عنوان رئیس شورای عالی دفاع، انتصاب سرهنگ صیاد شیرازی به فرماندهی نیروی زمینی ارتش را به عنوان مصوبه شورای عالی دفاع، به امام گزارش می‌دهند.
2ـ 20 مهر 1360 امام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به عنوان نماینده خویش در شورای عالی دفاع منصوب می‌نمایند( صحیفه امام، جلد 15، صفحه 302)

3ـ30 بهمن 1362 امام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به سمت دنباله‌ی فرماندهی عملیات والفجر منصوب می‌نمایند(صحیفه امام، جلد 19، صفحه 355)

4ـ در 12 خرداد 1367 امام ایشان را به مسؤولیت جانشین فرماندهی کل قوا منصوب می‌نمایند که مرور نامه آیت‌الله خامنه‌ای و حکم امام راحل در این مورد خالی از لطف نیست:

آیت‌الله خامنه‌ای.... پیشنهاد مشخص این‌جانب که قبلاً نیز کتباً و شفاهاً معروض گردیده، این است که:

ـ کلیه امور مربوط به نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، ژاندارمری اعم از عملیات، پشتیبانی، امور سازمانی و اداری و غیره به شخص واحدی مفوض و محول گردد.

ـ شخص مزبور از سوی حضرت‌عالی موظف گردد که امور را از نزدیک و با قاطعیت تمشیت کند.

ـ دادگاه نیروهای مسلح موظف گردد که در تعقیب قضایی متهمین و اجرای محکومیت‌ها به طور کامل از نظر و دستور وی تبعیت کند. با توجه به همه جوانب، به نظر این‌جانب، تنها فرد مناسب برای تصدی این مسئولیت مهم، جناب آقای هاشمی رفسنجانی است.

حکم امام: بسم الله الرحمن الرحیم.

جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی ـ دامت افاضاته

با توجه به درگیری رویاروی آمریکای جهانخوار علیه اسلام و ایران و هماهنگی غرب و شرق و ارتجاع منطقه در مبارزه با انقلاب اسلامی و جلوگیری از پیروزی اسلام، به پیشنهاد رئیس جمهور محترم، جناب حجت‌الاسلام آقای خامنه‌ای ـ دامت افاضاته جناب‌عالی را با تمام اختیارات به جانشینی فرماندهی کل قوا منصوب می‌نمایم...

روح‌الله الموسوی الخمینی
صحیفه امام، ج 21، صفحه 56

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرا حقایق دفاع مقدس را تحریف می‌کنند؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X