فرسودگی بیمارستان‌ها مهم‌ترین مشکل بهداشتی مشهد است

فرسودگی بیمارستان‌ها مهم‌ترین مشکل بهداشتی مشهد است

فارس/ سیدحسن هاشمی در نشست شورای شهر مشهد که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه با وجود تغییرات جمعیتی و گسترش شهر، مهاجرت پذیری و توسعه حاشیه نشینی، زیر ساخت های بهداشتی و درمانی شهر مشهد همانند 35 سال گذشته است، خاطر نشان کرد: با توجه به سرانه جمعیت مشهد، در حال حاضر بیش از 2 هزار تخت بیمارستانی جدید در این شهر مورد نیاز است .
وی با اشاره به اینکه در کل کشور با مشکل فرسودگی زیر ساخت های بهداشتی و درمانی مواجه هستیم، عنوان کرد: رفع مشکلات این حوزه تنها با همکاری تمام سازمان ها از جمله شهرداری و شورای شهر و در مشهد به طور ویژه با مساعدت آستان قدس رضوی قابل حل است.
وی با اشاره به اینکه بر اساس نتایج سرشماری بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر در حاشیه شهر مشهد ساکن هستند، افزود: رفع مشکلات بهداشتی درمانی و توسعه خدمات، مهمترین اقدامی است که باید در این مناطق اجرایی شود .
وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در سال جاری با توجه به اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت هیچ طرح توسعه‌ای در حوزه بهداشت و درمان به جهت مشکلات اقتصادی و کمبودهای اعتباری و محدودیتهای منابع دولت، نه تنها در مشهد بلکه در کل کشور قابل اجرا نیست

هاشمی با اشاره به وجود دو بیمارستان قائم (عج) و امام رضا (ع) در یکی از مناطق پر تراکم مشهد که در فاصله بسیار کمی هم از یکدیگر قرار دارند، اظهار داشت: با توجه به قدمت بیش از 45 سال بیمارستان قائم (عج) و تمرکز بیشتر خدمات بهداشتی درمانی در این منطقه لزومی به ادامه ارائه خدمت به این شکل نیست و می توان این مرکز را جا به جا کرد.
وزیر بهداشت اظهار داشت: در کنار جا به جایی این بیمارستان می توان علاوه بر ایجاد تخت های بیمارستانی جدید خدمات بهداشتی و درمانی را به شکل گسترده تری ارائه داد
هاشمی با تأکید بر ضرورت رفع مشکلات بهداشتی و درمانی گفت: با دل و جان آماده حمایت از طرح های اجرایی در مشهد هستیم.
بنابر این گزارش شهردار و اعضای شورای شهر مشهد نیز در این جلسه آمادگی کامل خود را برای عملیاتی کردن پیشنهاد وزیر بهداشت در حمایت از طرح های ارتقاء دهنده خدمات بهداشتی درمانی اعلام کردند.
همچنین در این جلسه ایجاد کار گروه جابجایی بیمارستان قائم (عج) با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت و شهرداری به تصویب رسید و مقرر شد ظرف یک ماه آینده نتایج تصمیمات این کارگروه به وزارت بهداشت اعلام شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرسودگی بیمارستان‌ها مهم‌ترین مشکل بهداشتی مشهد است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X