استاندار: درآمدهاي مالياتي استان همدان كاهش يافت

محمدناصر نيكبخت شامگاه يكشنبه در نشست با اعضاي شوراي اسلامي استان همدان افزود: در سالجاري با وجودي كه در سال هاي قبل حدود 20 تا 50 درصد به ماليات سالانه افزوده مي شد امسال با كاهش ماليات نيز مواجه هستيم.
نيكبخت با بيان اينكه قصد جابجايي فرمانداري را ندارم بيان كرد: درباره عزل و نصب مديران و فرمانداران به توصيه كسي گوش نداده و هر آنچه براساس مصلحت مردم باشد انجام خواهم داد.
وي ادامه داد: برخي در دور دوم انتخابات نيز به دنبال دخالت بودند كه خوشبختانه با تمهيدات لازم اين انتخابات در سلامت كامل برخوردار و آرامش لازم نيز در اين انتخابات حاكم بود.
استاندار همدان افزود: از گرفتن تصميمات شخصي و فردي در شوراها خودداري كنيد چرا كه اعضاي شوراهاي شهر و روستا نبايد تصميمي براي منافع شخصي خود انجام دهند.
وي عنوان كرد: مردم اينگونه مسائل را به راحتي تشخيص مي دهند و اين در تصميم آينده آنها در انتخابات شوراي اسلامي تاثير گذار خواهد بود همانگونه كه در انتخابات اخير در تهران ديديد كه 30 كانديد يك ليست همه راي مي آوردند اما از ليست ديگر 30 نفر هم فاقد راي بودند.
وي با بيان اينكه امسال سال ارائه كارنامه شورا و دولت است افزود: مردم براساس نتيجه گيري هاي خود راي خواهند داد و اگر شورا به نفع مردم كاري نكند نتيجه آن را در انتخابات از سوي مردم دريافت خواهد كرد.
وي بيان كرد: شوراي اسلامي استان يك شوراي فرادستي است به اين دليل نيز با مردم ارتباط ندارد و اين باعث شده است تا جايگاه خود را به خوبي پيدا نكند.
وي اضافه كرد: تصميمات شوراهاي شهرها و روستاها نبايد فردي و جناحي باشد و هيچ يك از اعضا نبايد از اين موقعيت سوء استفاده كند.
استاندار همدان افزود: بر اساس قانون شوراي برنامه‌ريزي بايد ساختمان هاي اضافي از ادارات گرفته شده و به نهادهاي فاقد ساختمان واگذار شود اما وقتي قرار مي شود تا از اداره‌ يا سازماني ساختمان مازاد گرفته شود از وزارتخانه مربوطه مانع مي شوند.
نيكبخت افزود: لايحه يكپارچه سازي مديريت شهري و ايجاد درآمد پايدار براي شهرداري ها از سوي دولت تدوين و به مجلس فرستاده خواهد شد كه اميدوريم به تصويب مجلس برسد.
وي عنوان كرد: مجلس دهم مجلسي همراه در توسعه كشور با دولت خواهد بود چرا كه نه مجلس و نه دولت هيچ يك تابع ديگري نيست.
وي با اشاره به لزوم توجه به اقتصاد مقاومتي به عنوان شعار سال از سوي مقام معظم رهبري گفت: وقتي مقام معظم رهبري بر اقدام و عمل تاكيد كردند ديگر بايد سخنراني و شعار را كنار گذاشته و به سياست هاي اقتصاد مقاومتي عمل كرد.
نيكبخت اضافه كرد: شوراها و شهرداري ها يكي از زمينه‌هاي اجراي سياست ها در حوزه اقتصاد مقاومتي است.
وي تصريح كرد: شهرداري ها در اين زمينه بايد براي جلب سرمايه‌گذار اقدام كنند چرا كه وقتي سرمايه‌گذاري وارد شهري مي‌شود نبايد او را مچاله كنند.
استاندار همدان بيان كرد: اين رفتارها باعث ترد سرمايه گذر از استان مي شود و اين توسعه استان را به تاخير مي اندازد چرا كه اگر سرمايه گذاري نباشد ركورد ساخت و ساز و در نتيجه كاهش درآمد شهرداري ها حاصل خواهد شد.
وي با بيان اينكه سرمايه گذار و بخش خصوصي ناجي اقتصاد كشور است ادامه داد: براي دستيابي به رشد اقتصادي هشت درصد نيازمند رقم بالاي سرمايه هستيم كه كه اگر بخش خصوصي وارد نشود محقق نخواهد شد.
وي ادامه داد: شهرداري و شورايي مي شناسم كه آنقدر سرمايه‌گذار را بين يكديگر پاس مي‌دهند كه سرمايه‌گذار از تصميم خود منصرف شود كه ديگر دوره اين اقدامات گذشته و بايد رفتارها تغيير پيدا كند.
وي ادامه داد: شهردار فرمان بردار اعضاي شورا نيست و اعضاي شورا نيز حق ندارند در برابر عملي نشدن خواسته هاي خود فرياد استيضاح شهرداران را سر بدهند.
وي با بيان اينكه درست نيست كه شورايي در يك دوره هفت بار شهردار شهري را عوض كند اضافه كرد: شوراها بايد براي توسعه شهر همكاري و تعامل لازم را با شهرداران داشته باشند.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار: درآمدهاي مالياتي استان همدان كاهش يافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X