عضو کمیسیون صنایع مجلس: باید جلوی دستکاری رانندگان در اتوبوسهای بین شهری گرفته شود

عضو کمیسیون صنایع مجلس: باید جلوی دستکاری رانندگان در اتوبوسهای بین شهری گرفته شود

مهر/ عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه اگر نتوانیم جلوی دستکاری رانندگان در اتوبوسها را بگیریم اتوبوس از استاندارد کارخانه و شرکت تولیدکننده خارج می‌شود گفت: این موارد باید در معاینه فنی خودرو کنترل و از حرکت و مسافرگیری اتوبوسهایی که مشکل دارند جلوگیری شود.

حسین گروسی با اشاره به دستکاریهای رانندگان در اتوبوسها برای نصب باک اضافه یا تغییر در سیم کشی خودرو اظهارکرد: نظارت دقیق بر انجام صحیح معاینه فنی خودور می تواند تاثیر بسزایی در کاهش حوادث و افزایش ایمنی اتوبوس ها داشته باشد.

وی ادامه داد: ما هر اتوبوس استانداری را وارد کشور کنیم اگر نتوانیم جلوی این دستکاری ها از سوی رانندگان را بگیریم، اتوبوس از استاندارد کارخانه و شرکت تولیدکننده خارج می شود و ایمنی آن کاهش می یابد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس، با اشاره به اینکه متاسفانه نصب باک های اضافه به دلیل قاچاق سوخت از داخل به خارج کشور در ایران زیاد است، ادامه داد: این موضوع باعث کاهش ایمنی اتوبوس و به خطر افتادن جان مسافران می شود.

گروسی گفت: به دلیل گران بودن سوخت در کشورهای همسایه ما همچون افغانستان، پاکستان و ترکیه، تمایل به قاچاق سوخت از داحل کشور زیاد است و به همین دلیل معضلات ناشی از آن همواره گریبانگیر ما در داخل می شود.

وی با بیان اینکه در برخی موارد نیز رانندگان به دلیل کم بودن جایگاههای سوخت در بین راه، اقدام به نصب باک اضافه می کنند، افزود: تنها راهکار کوتاه مدت برای جلوگیری از این موضوع کنترل و نظارت دقیق از سوی مراکز ذیصلاح است.

وی تاکید کرد: باید سازمان راهداری، پلیس راه و مراکز معاینه فنی در این زمینه با دقت بیشتری عمل کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: راهکار بلند مدت نیز فرهنگسازی در این زمینه است، باید به رانندگان اتوبوسها با روش های مختلف آموزش داده شود که این اقدامات آنان می تواند به قیمت جان مردم تمام شود و در این زمینه فرهنگسازی شود.

گروسی تاکید کرد: بهترین راهکار فرهنگسازی مستمر در زمینه حفظ ایمنی اتوبوسها و همچنین نظارت و کنترل مستمر وضعیت ایمنی خودرو است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو کمیسیون صنایع مجلس: باید جلوی دستکاری رانندگان در اتوبوسهای بین شهری گرفته شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X