رفتار دوگانه امریکا در تعامل رسانه‌ای؛ چرا رئیس جمهور آمریکا با Press TV مصاحبه نمی‌کند؟

 رفتار دوگانه امریکا در تعامل رسانه‌ای؛ چرا رئیس جمهور آمریکا با Press TV مصاحبه نمی‌کند؟

جام نیوز/ متن پیش رو در جام نیوز منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

صدای امریکا در ادعایی دروغ به انتقاد از دو سویه نبودن تعامل رسانه‌ای ایران با امریکا می پردازد. این درحالی است که درخواست گفتگوی صریح رسانه‌های رسمی ایران با مقامات عالی رتبه امریکا، بارها با واکنش منفی مواجه شده یا بی پاسخ مانده است.

وب سایت شبکه صدای امریکا (VOA)، در مقاله ای با عنوان «آیا روحانی می‌تواند راه تعامل رسانه‌ای غرب با ایران را هموار کند» به بررسی و تحلیل تعامل دولتمردان جمهوری اسلامی ایران و امریکا با رسانه‌ها پرداخته است.

فرهاد پولادی در مقاله خود در صدای امریکا نوشت: «گفتگوهای وزیر خارجه و رئیس جمهوری اسلامی ایران با رسانه‌های جمعی و ایراد سخنرانی در مراکز و دانشگاه های امریکایی به عنوان سنتی بی‌بدیل در رساندن پیام تهران به افکار عمومی و نخبگان کشوری که بیش از سه دهه با آن رابطه سیاسی نداشته در آمده است.»

صدای امریکا با انتقاد از دو سویه نبودن این مسیر ارتباطی، می افزاید: «اما دولتمردان غربی راه ناهمواری را در رساندن دیدگاهایشان به مردم ایران داشته و دارند. دولتمردان غربی معمولا نمی‌توانند با رسانه‌های داخل ایران بی‌پرده گفت و گو کنند و جمهوری اسلامی از روش‌هایی مانند ایجاد پارازیت بر برنامه‌های ماهواره‌ای پارسی زبان تا سانسور سخنان مسوولان غربی استفاده می کند.»

این ادعای دروغ در حالی از سوی صدای امریکا طرح می شود که درخواست گفتگوی صریح رسانه های رسمی جمهوری اسلامی ایران با مقامات عالی رتبه امریکا با واکنش منفی و یا بی پاسخ مانده است.

صدای امریکا بدون اشاره به قطع شبکه های ماهواره ای ایران از ماهواره های بین المللی و سانسور مستقیم و تحریف سخنان مسوولان جمهوری اسلامی ایران در شبکه های بزرگ امریکا، به انتقاد از برخورد قانونی با موضوع تهاجم فرهنگی ماهواره در ایران می پردازد.

رسانه دولتی امریکا روی کار آمدن دولت جدید و در راس دیپلماسی آن حسن روحانی و محمدجواد ظریف -را که سالیانی در غرب تحصیل کرده اند- را نقطه امیدی به گشایش در این امر می داند.

صدای امریکا به سخنان ظریف -که در این روزها در نیویورک به سر می‌برد- در شورای روابط خارجی و مصاحبه وی با رسانه‌های امریکا و همچنین گفتگوی دکتر روحانی با شبکه "ان بی سی"(NBC) امریکا اشاره کرد و به انتقاد از مسئولان جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: «مسئولان جمهوری اسلامی تاکنون به دولتمردان امریکایی و غربی اجازه گفتگوی بی‌پرده آنها با مردم ایران را نداده‌اند.»

صدای امریکا در پایان این مقاله با ابراز خرسندی از گفتگوهای مسئولان جمهوری اسلامی ایران با مقامات امریکایی ابراز امیدواری کرد که این گفتگوها فتح بابی در زمینه دو سویه شدن مسیری باشد که در آن مقامات امریکا هم بتوانند مردم ایران را مخاطب سخنان خود قرار دهند.

سوال اساسی این است که چرا گفتگوی بی پرده مسئولان امریکایی با مردم ایران، از طریق رسانه‌های رسمی ایران چون "پرس تی وی"، با واکنش منفی مقامات امریکا مواجه می شود؟

مگر گفتگوی روسای جمهور و مسئولان ایرانی با مردم و نخبگان امریکا از طریق رسانه های امریکایی چون "ان بی سی"، "سی ان ان"(CNN) و ... انجام نمی پذیرد؟

چرا دعوت رسمی دکتر احمدی نژاد -در دوران ریاست جمهوری و حضور در مجامع آکادمیک امریکا- از مقامات و اندیشمندان امریکایی برای سخنرانی در دانشگاه ها و مراکز علمی ایران، بی پاسخ ماند؟

آیا این انتظار که رئیس جمهور امریکا از رسانه های امریکایی با ایرانیان سخن گفته و رئیس جمهوری ایران نتواند از رسانه های رسمی کشورش با مردم امریکا سخن بگوید، نابجا و به دور از عدالت نیست؟

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان « رفتار دوگانه امریکا در تعامل رسانه‌ای؛ چرا رئیس جمهور آمریکا با Press TV مصاحبه نمی‌کند؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X