تقویم تاریخ/ اتحاد سیاسی اسکاتلند و انگلستان و الحاق اسکاتلند به انگلیس

تقویم تاریخ/ اتحاد سیاسی اسکاتلند و انگلستان و الحاق اسکاتلند به انگلیس

خراسان/ ۲ مهر
تولد ابراهیم حاتمی کیا، کارگردان معاصر
۲۴ سپتامبر ۱۹۳۹ میلادی
بمباران ورشو توسط هواپیماهای آلمانی در جریان جنگ جهانی دوم
۲۴ سپتامبر ۱۹۷۳ میلادی
روز ملی و اعلام استقلال «گینه بیسائو» از استعمار پرتغال
اسکاتلند در قسمت شمالی کشور جزیره ای انگلستان قرار دارد و منطقه ای است کوهستانی و پوشیده از جنگل های انبوه و چمنزارهای وسیع که به وسیله چند رودخانه و نیز خلیج سالوی از خاک اصلی انگلستان جدا شده است. این منطقه از قدیم الایام مسکونی بود و بعدها محل سکونت اقوامی از انگلستان شد. طی قرون بعدی زبان و فرهنگ انگلیسی در این مناطق نفوذ پیدا کرد. اما بین اسکاتلند و انگلستان حالت جنگ و صلح ادامه داشت. در اوایل قرن هفدهم زمینه های اتحاد دو منطقه فراهم شد تا این که در تاریخ 24 سپتامبر 1643 اتحاد سیاسی و یکپارچگی اسکاتلند و انگلستان عملی شد. در همین زمینه، چند روز قبل همه پرسی درباره جدایی اسکاتلند از انگلیس برگزار شد که موافقان این جدایی با 44 درصد کل آرا در این همه پرسی شکست خوردند و اسکاتلند همچنان با انگلیس متحد ماند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقویم تاریخ/ اتحاد سیاسی اسکاتلند و انگلستان و الحاق اسکاتلند به انگلیس» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X