صف آرایی رقبای سنتی برای انتخابات مجلس/ بالاخره اصولگرایان هم دست به کار شدند

صف آرایی رقبای سنتی برای انتخابات مجلس/ بالاخره اصولگرایان هم دست به کار شدند

فردا/ متن پیش رو در فردا منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

برگزاری دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال آینده جناح‌های سیاسی را وادار به تکاپو کرده است. در این بین اصولگرایان که بعد از شکست در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری مدت ها در سکوت و بی خبری کار خود را دنبال می کردند، با کسب پیروزی در انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران جان تازه ای گرفتند و به این فکر افتادند که کار برای انتخابات مجلس را نیز آغاز کنند.
کمتر از 18 ماه دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور جریان های سیاسی مختلف برگزار خواهد شد و این در حالی است که از مدت ها پیش تلاش سیاسیون برای دست یابی به کرسی های سبز بهارستان آغاز شده و هر روز که به زمان برگزاری این انتخابات نزدیک تر می شویم، اخبار جدیدتری از فعالیت این جریان ها به گوش می رسد.

در این بین اصولگرایان که بعد از شکست در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری مدت ها در سکوت و بی خبری کار خود را دنبال می کردند، با کسب پیروزی در انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران جان تازه ای گرفتند و به این فکر افتادند که کار برای انتخابات مجلس را نیز آغاز کنند.

اصولگرایان این روزها برای رسیدن به وحدت جلسات و فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز کرده اند. در این خصوص غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، درباره فعالیت‌های جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات آینده خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: بنا داریم مشخصا با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یک همکاری جدی برای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی داشته باشیم و با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار داشته باشیم.

البته طی روزهای گذشته نیز مصباحی مقدم از تشکیل کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خبر داده و گفته بود: جامعه روحانیت مبارز جلسات متعددی تشکیل داده که آخرین جلسه سه شنبه هفته گذشته بود که مصوبات مهمی داشت و امیدواریم کمک بزرگی برای انتخابات مجلس آینده باشد. قرار است این کمیته فعالیت انتخابات آینده را سیاست گذاری و حمایت کند. دو کارگروه تشکیل شده است که یک کارگروه انتخابات خبرگان را پیگیری می‌کند و برای این انتخابات بین جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هماهنگی لازم را برقرار می‌کند.

حالا به نظر می رسد برگزاری دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال آینده جناح‌های سیاسی را وادار به تکاپو کرده است. در این میان اصولگرایان که درانتخابات ریاست جمهوری گذشته علیرغم داشتن چند نامزد نتیجه را واگذار کردند، به نظر می‌رسد بالاخره به حساسیت ویژه انتخابات سال آینده مجلس و تلاش جریان های رقیب برای به دست آوردن کرسی های مجلس پی برده اند و قصد دارند تا برای جانماندن از رقبا برنامه های خود را عملیاتی کنند.

البته این روزها اصولگرایان یک فرصت ویژه نیز برای کسب موفقیت در انتخابات سال آینده مجلس دارند. این روزها جریان اصلاحات که یکی از مهمترین رقبای اصولگرایان در انتخابات سال آینده مجلس به شمار می رود به شدت درگیر اختلاف و انشقاق داخلی هستند. این روزها هر از چند گاهی از اردوگاه لیبرال ها خبرهایی به بیرون درز می کند که نشان می دهد این جریان هر چند فعالیت گسترده ای برای حضور در انتخابات مجلس ترتیب داده، اما عدم وجود وحدت میان اعضای این جریان سبب شده تا هر روز تشکیلاتی جدید در بین آنها شکل گیرد. در این بین حتی کار به جایی رسید که در طول یکسال گذشته و بعد از انتخابات ریاست جمهوری جریان اصلاحات به 8 دسته تقسیم شد. حامیان محمد رضا عارف، معتقدان به راست گرایی و سرلیستی ناطق نوری، جریان سید محمد خاتمی و کرباسچی، اصلاح طلبان دولتی، ندا، لیست 700 نفره موسوی لاری، جبهه فراگیر و جریان جوانان خط امام از جمله گروه هایی است که در یکسال اخیر در بین اصلاح طلبان اعلام موجودیت کرده اند. هر 8 جریان اصلاح طلب این روزها جلسات و فعالیت های خود را در گوشه ای از کشور آغاز کرده اند و همین مسئله سبب شده تا نگرانی هایی در بین تئوریسین های جریان اصلاحات مبنی بر عدم وحدت اصلاح طلبان ایجاد شود.

حالا به نظر می رسد اصولگرایان مانده اند و جریان های مختلفی که هر روز خبری جدید از اختلافات درونی آنها به بیرون درز می کند و شاید این روزهای تاریخی دیگر برای اصولگرایان تا انتخابات سال آینده مجلس پیش نیاید. اصلاح طلبان این روزها در یک پیچ تاریخی قرار گرفته اند و اگر بتوانند از اختلافات به وجود آمده بهره لازم را ببرند، بی شک رقیبی سرسخت برای اصولگرایان خواهند بود. اما اگر بنا باشد اصولگرایان همین شیوه گوشه نشینی و سکوت را ادامه دهند،‌ باید منتظر شکستی دیگر در انتخابات مجلس باشند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صف آرایی رقبای سنتی برای انتخابات مجلس/ بالاخره اصولگرایان هم دست به کار شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X