تشخیص سریع آب مروارید مادرزادی با آزمایش جدید

تشخیص سریع آب مروارید مادرزادی با آزمایش جدید

ایسنا/ محققان انگلیسی صحت نوعی آزمایش پیشرفته دی‌ان‌ای را برای تشخیص آب مروارید مادرزادی اثبات کرده‌اند که می‌تواند تعدادی از بیماری‌های نادر شاخص مربوط به دوران کودکی را با سرعت و دقت زیاد تشخیص دهد؛ با استفاده از این روش می‌توان تنها با یک آزمایش و بر اساس جهش‌های مربوطه درمان‌های زودرس متناسب را دنبال کرد.
هرساله 20 هزار الی 40 هزار کودک در جهان با این بیماری به دنیا می‌آیند که ناشی از عفونت دوران بارداری یا به عنوان یک ناهنجاری به ارث برسد.
آب مروارید مادرزادی می‌تواند به عنوان نشانه‌ای برای بیش از 100 بیماری نادر نیز در نظر گرفته شود چرا که 115 ژن مرتبط با این بیماری برای تشخیص نشانگرهای تشخیصی مربوط به این بیماری‌ها پر کاربرد است.
محققان دانشگاه منچستر با استفاده از فناوری چینش دی‌ان‌ای موسوم به «چینش هدفمند نسل بعدی» با آزمایش همه 115 ژن در آن واحد، این قدرت تشخیصی را تسریع بخشیده است.
در 75 درصد از 36 مورد این پژوهش، آزمایش دی‌ان‌ای توانست علت دقیق ژنتیکی بروز آب مروارید ژنتیکی را تعیین کند و حتی در یک مورد نیز توانست سندروم نادر واربورگ را تشخیص دهد.
امید ها بر این می‌رود که این یافته بتواند درمان‌های نوین آب مروارید مرتبط با سن را که عامل اصلی کوری در جهان است، به همراه داشته باشد.

این پژوهش در مجله Opthamology منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشخیص سریع آب مروارید مادرزادی با آزمایش جدید » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X