تیم «عبدالله»: حکومت وحدت ملی پس از تفکیک آرای واقعی از تقلبی امکانپذیر است

تیم «عبدالله»: حکومت وحدت ملی پس از تفکیک آرای واقعی از تقلبی امکانپذیر است

تسنیم/ سخنگوی تیم انتخاباتی «عبدالله» گفت: تشکیل حکومت وحدت ملی را در صورتی خواهیم پذیرفت که تفکیک آرای واقعی از تقلبی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به درستی انجام شود.

«سید حسین آقا فاضل سنچارکی» سخنگوی تیم انتخاباتی «عبدالله» گفت: تشکیل حکومت وحدت ملی را در صورتی خواهیم پذیرفت که تفکیک آرای واقعطی از تقلبی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به درستی انجام
شود.

وی افزود: مدارکی که نشان دهنده تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان است به سازمان ملل متحد ارائه شده و اگر شفافیت در این روند تأمین شود به پیشبرد مذاکرات سیاسی ادامه خواهیم داد.

سنچارکی اظهار داشت: سازمان ملل متحد نیز متعهد شده که با تشکیل یک تیم تحقیقاتی، اسناد ارائه شده در خصوص تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان را مورد بررسی قرار دهد و مانیز در انتظار نتیجه نهایی
فعالیت‌های این سازمان هستیم.

سخنگوی تیم انتخاباتی «اصلاحات و همگرایی» اذعان داشت: اگر براساس مدارک ارائه شده به سازمان ملل متحد آرای تقلبی از واقعی تفکیک شود، در آن صورت تشکیل حکومت وحدت ملی هم انجام شدنی است.

وی تأکید کرد: در صورتی که تا یک یا دو روز آینده به خواسته‌های آن‌ها رسیدگی شود و شفافیت در روند انتخابات تأمین شود، وارد روند انتخابات خواهند شد و مذاکرات را ادامه می‌دهند.

این سخنان در حالی از سوی سید حسین آقا فاضل سنچارکی سخنگوی تیم انتخاباتی اصلاحات و همگرایی مطرح می‌شود که «اشرف‌غنی احمدزی» رهبر تیم انتخاباتی تحول و تداوم در صحبت‌های خود با رسانه‌ها به خبرنگاران گفت: از عبدالله می‌خواهیم به روند مذاکرات سیاسی بازگردد تا بتوانیم باهم برای تشکیل و پیشبرد حکومت آینده افغانستان گامی مثبت برداریم و آرامش را برای این کشور به ارمغان آوریم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تیم «عبدالله»: حکومت وحدت ملی پس از تفکیک آرای واقعی از تقلبی امکانپذیر است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X