حمایت مردم اروپا از عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا

حمایت مردم اروپا از عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا

تسنیم/ نتایج تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد اکثر مردم اروپا فکر می کنند باید به اوکراین پیشنهاد عضویت در اتحادیه اروپا داده شود.

به نقل از رویترز، گرچه نظرسنجی انجام شده حاکی از حمایت اکثر اروپایی ها از دادن پیشنهاد به اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا است ولی مردم اروپا در خصوص عضویت اوکراین در ناتو اختلاف نظر دارند.

بر اساس این گزارش اوکراین که هم اکنون در حال جنگ و درگیری با استقلال طلبان طرفدار روسیه است به جدی ترین بحران در روابط روسیه و غرب پس از پایان جنگ سرد تبدیل شده است.

اتحادیه اروپا پیش از این قرارداد تجارت آزاد با اوکراین به امضا رسانده است ولی هیچ پیشنهادی برای عضویت این کشور در این اتحادیه ارائه نکرده است.

دولت اوکراین ماه گذشته اعلام کرد که به دنبال عضویت در ناتو است ولی این روندی است که سال ها به طور خواهد انجامید و معلوم هم نیست که اعضای ناتو با این مساله موافقت کنند.

این نظرسنجی که در آمریکا، روسیه و اروپا انجام شده نشان می دهد بیش از 52 درصد اروپایی ها معتقدند اتحادیه اروپا باید عضویت در این اتحادیه را به اوکراین پیشنهاد دهد. 43 درصد مردم اروپا نیز با عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا
مخالفت کرده اند.
68
درصد آمریکایی ها نیز از عضویت اوکراین در ناتو حمایت کرده اند ولی اروپایی ها نسبت به عضویت اوکراین در ناتو به شدت اختلاف نظر داشته اند به طوری که 46 درصد مردم اروپا از این ایده حمایت و 47 درصد نیز مخالفت خود را اعلام
کرده اند.

این نظرسنجی در 10 کشور عضو اتحادیه اروپا شامل انگلیس، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، لهستان، پرتغال، اسپانیا و سوئد و همین طور ترکیه، روسیه و آمریکا انجام شده است.

این نظرسنجی حاکی است 71 درصد اروپایی ها و 52 درصد آمریکایی ها با ارسال تجهیزات نظامی غرب به اوکراین مخالفت کرده اند. لهستان تنها کشوری بوده که اکثر مردم آن از ارسال تجهیزات نظامی به غرب حمایت کرده اند.
بیش از 60 درصد آمریکایی ها و اروپایی ها نیز از اعمال تحریم های بیشتر اقتصادی و تجاری علیه روسیه حمایت کرده اند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمایت مردم اروپا از عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X