شوراهاي اسلامي نمونه استان تجليل شدند

معاون امور عمراني استانداري همدان شامگاه يكشنبه در نشست استاندار با اعضاي شوراي اسلامي استان همدان گفت: آدم هاي بزرگ كه به دنبال خدمت به مردم هستند تنها به دنبال جا و مكان نيستند بلكه ايده هاي بزرگ در مكان هاي كوچك نيز قابل شكل گيري است.
محمد عراقي عنوان كرد: كار اعضاي شوراي شهر تنها نظارت بر كار مديران يا برگزاري جلسه با مديران نيست چرا كه آنها پل ارتباطي مردم و مسئولان بوده و بايد به دنبال انجام وظايف تعريف شده خود باشند.
وي تصريح كرد: در شان استان است كه شوراي اسلامي آن جاي خوبي داشته باشد اما نبايد كارهايي كه در شورا بايد انجام مي شده و نشده است را بر گردن نبود مكان انداخت.
وي اضافه كرد: اين دليل بر كم كاري ها در اين حوزه نيست پس بايد به وظايف خود عمل و در برابر خواسته هاي مردم پاسخگو باشيد.
رئيس شوراي اسلامي استان همدان نيز در اين نشست گفت: شوراي اسلامي استان ابزار قانوني را براي نظارت در اختيار ندارد و محدوديت منابع و اعتبارات از مشكلات شوراي اسلامي استان است.
محمود شوندي ادامه داد: محدوديت منابع و نبود اعتبارات، نبود اختيارات حقوقي از ديگر مشكلات شوراي اسلامي استان است در حاليكه مردم انتظارات فراواني دارند اما به دليل كمبودها نمي‌تواند جوابگوي مردم باشد.
وي همكاري نكردن و تعامل بيشتر دستگاه‌هاي اجرايي با شوراهاي اسلامي را از ديگر مشكلات استان عنوان كرد.
وي با بيان اينكه اگر مشكلات مطرح شده از سوي مردم بررسي و حل نشود شوراي اسلامي در برابر مردم ضعيف خواهد شد گفت: ايجاد سيستم مديريت واحد شهري به منظور جلوگيري از موازي‌كاري‌ و دوباره‌كاري‌ها از جمله مطالبات اصلي است كه تاكنون انجام نشده است.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شوراهاي اسلامي نمونه استان تجليل شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X