معاون وزیر صنعت به دولت پیشنهاد داد: ۷ قابلیت بخش معدن برای خروج اقتصاد از رکود

معاون وزیر صنعت به دولت پیشنهاد داد: ۷ قابلیت بخش معدن برای خروج اقتصاد از رکود

تسنیم/ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت، به دنبال دستور رییس جمهور برای بررسی توانمندی های بخش معدن برای خروج از رکود،‌ ایمیدرو ۷ پیشنهاد در قالب راهکارهای این بخش برای ایجاد رونق اقتصادی ارایه کرد.

به گزارش"ایمیدرو"، مهدی کرباسیان با اشاره به گزارشی که خود، حدود دو هفته پیش درباره ظرفیت های بخش معدن در جلسه هیات دولت ارایه کرد، اظهارداشت، در آن جلسه به دستور رییس جمهوری مقرر شد پیشنهادهای این سازمان به صورت خارج از نوبت و در نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی دولت مطرح و بررسی شود.

رییس سازمان توسعه و نوسازی معدن وصنایع معدنی با یادآوری اینکه طبق آن تصمیم، پیشنهادهای ایمیدرو در سه بند از بسته خروج از رکود گنجانده خواهد شد شده گفت:‌ با توجه به نظر مساعد دولت در تصویب کلیات راهکارهای پیشنهادی این سازمان به کمیسیون اقتصادی دولت که هم اکنون در دست بررسی است.

وی با تاکید بر اینکه پیشنهادهای ایمیدرو بر مبنای توانمندی های داخلی و اقتصاد مقاومتی طراحی شده تصریح کرد: ‌ارایه تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در مناطق کم برخوردار،‌ تخصیص 65درصد از درآمدهای حاصل از بهره مالکانه، پرداخت مستمر حق انتفاع از معادن و تخصیص حداقل 70درصد از منابع مالی پیش بینی شده در بودجه سال جاری بخشی از پیشنهادهای ایمیدرو به دولت است.

کرباسیان به حمایت دولت از سازمان های توسعه ای اشاره کرد و ادامه داد: ارایه مجوز برای تامین سرمایه طرح های توسعه ای،‌ پرداخت هزینه زیرساخت های معدنی از محل حقوق دولتی معادن و تخصیص 70درصد از منابع فروش شرکت ها برای اجرای طرح های ایمیدرو، بخش دیگری از پیشنهاد های این سازمان را شامل می شود.

به گفته کرباسیان؛ پیشنهاد دیگر ایمیدرو را تقویت صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اعلام کرد و افزود:‌ افزایش سرمایه این صندوق گام اساسی برای حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاری ها و پوشش خطرپذیری در این بخش به شمار می آید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر صنعت به دولت پیشنهاد داد: ۷ قابلیت بخش معدن برای خروج اقتصاد از رکود » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X