اتحادیه اروپا خواستار دریافت انرژی دریای خزر از طریق ترکیه شد

اتحادیه اروپا خواستار دریافت انرژی دریای خزر از طریق ترکیه شد

تسنیم/ معاون رئیس هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در ترکیه گفت، نقطه تمرکز ما این است که ترکیه به یک قطب انرژی و یک کشور ترانزیتی تامین کننده انرژی اتحادیه اروپا تبدیل شود و گاز دریای خزر و خاورمیانه را به اروپا انتقال دهد.

به گزارش دیلی صباح، پس از برگزاری کنفرانسی در استانبول با موضوع «نقشه آینده انرژی»، بلا سزومباتی، معاون رئیس هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در ترکیه در مورد تداوم همکاری های انرژی بین اتحادیه اروپا و ترکیه ابراز امیدواری کرد.
سزومباتی گفت، همکاری های انرژی بین اتحادیه اروپا و ترکیه ادامه دارد. وی افزود: «هرچند ما منتظر گشوده شدن فصل پانزدهم در زمینه انرژی هستیم، اما تلاش می کنیم تا روابط خودمان را با استفاده از نشست هایی که آنها را یک دستور کار مثبت می خوانیم، تحکیم ببخشیم. ما تاکنون 4 نشست برگزار کرده ایم و این نشست ها ادامه خواهند داشت.»
وی با تاکید بر اینکه که مهمترین موضوع در روابط اتحادیه اروپا و ترکیه، وفق دادن یک چهارچوب حقوقی است، ادامه داد: «اگر نظم حقوقی ترکیه با نظم حقوقی اتحادیه اروپا هماهنگ شود، تجار اروپایی قادر خواهند بود در بخش انرژی ترکیه سرمایه گذاری کنند.»
وی افزود: «نقطه تمرکز ما این است که ترکیه به یک قطب انرژی و یک کشور ترانزیتی تامین کننده انرژی اتحادیه اروپا تبدیل شود. ما علاقمند به پروژه خط لوله انتقال گاز آناتولی (تاناپ) هستیم و انتظار داریم ترکیه انرژی دریای خزر، خاورمیانه و مناطق شرقی را به اتحادیه اروپا انتقال دهد.»

روابط ترکیه و اتحادیه اروپا که 3 سال پیش با وقفه مواجه شده، در نوامبر 2013 یعنی زمانی که فصل 22 (خط مشی منطقه ای) گشایش یافت، جان تازه ای گرفت. امنیت و تنوع منابع تامین انرژی اخیرا به اولویت اتحادیه اروپا تبدیل شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتحادیه اروپا خواستار دریافت انرژی دریای خزر از طریق ترکیه شد » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X