رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری: موضوع هسته‌ای بهانه است غرب با انقلاب اسلامی ایران مشکل دارد

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری: موضوع هسته‌ای بهانه است غرب با انقلاب اسلامی ایران مشکل دارد

تسنیم / رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: موضوع هسته‌ای بهانه است غرب با انقلاب اسلامی ایران مشکل دارد.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی شب گذشته در جلسه بزم اندیشه که با موضوع قرآن، راهنمایی برای امروز برگزار شد اظهار کرد: خداوند را شاکرم که در این ایام ارزشمند و گرانقدر در کنار مضجع شریف حضرت رضا (ع) باشم که خداوند را بر این توفیق شاکر و سپاسگذارم.

مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری افزود: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید، که ما کتابی را در دستان شما قرار دادیم که در آن سرنوشت گذشتگان خودتان معرفی شده است و باید بدانید که قرآن یک آیینه است که سرگذشت شما را به خود معرفی می‌کند و هم روی خوش و ناخوش، ظاهر و باطن را به انسان‌ها نشان می‌دهد.

اکرمی بیان کرد: اگر به مسئله انقلاب اسلامی بپردازیم این انقلاب از ابتدا با خدا، پیامبری امام گونه امام (ره) شروع شده و با لطف خدا ادامه پیدا کرده و تا به امروز رسیده است و ما هرگز نباید بگویم باید تسلیم شویم و تا زمانی که اعتقاد به خداوند در این کشور وجود دارد و خدا با ما است ما هیچ بن بستی در جوامع بین المللی نداریم.

وی تصریح کرد: امام (ره) در یکی از سخنرانی‌های خود فرمودند که ما می‌خواهیم کشور‌های منطقه از استعمار داخلی و استبداد خارجی نجات پیدا کنند و به دنبال این هستیم که برای ظهور امام عصر (عج) زمینه سازی کنیم که در‌‌ همان زمان امام فرمودند دوستان خود را برای ظهور امام عصر آماده کنید که از این سخن 50 سال می‌گذرد.

مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری بیان کرد: نجات ایران از استبداد داخلی و استعمار خارجی تحقق یافته است و امروز ایران از استبداد داخلی نجات پیدا کرده است و امروز در جامعه به جای استبداد آزادی وجود دارد که بر این اساس با توجه به آزادی که در ایران وجود دارد می‌توان این آزادی را به دیگر کشور‌ها صادر کنیم.

اکرمی بیان کرد: امروز در کشور استبداد داخلی و استثمار خارجی را نداریم و ایران مستعمره هیچ کشور، دین و قومی نیست و کشوری است مستقل که ما باید به وظایف خود عمل کنیم.

وی بیان کرد: اکنون بیداری انسانی و اسلامی هم در منطقه و در جهان مطرح ‌است و امروز آمریکا ابر قدرت 20، 10و5سال پیش نیست و دولت‌هایی که به آمریکا تعهد دارند اکنون در حال جدا شدن از آمریکا هستند و اکنون استبداد و استعمار منطقه در حال از بین رفتن است.

مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری بیان کرد: اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که که باید خود را برای ظهور امام زمان (عج) آماده کنیم که این امر در متن قرآن آمده است و اراده خدا تحقق یافتنی است که این اراده توسط مسلمان محقق می‌شود و ما هم اکنون در کنار قرآنیم که بر این اساس قران رسالت و مسئولیت ما انسان‌ها را مشخص می‌‌کند.

اکرمی بیان کرد: اکنون 36سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و 25سال هم هست که رهبری این انقلاب به دست آیت الله خامنه‌ای می‌چرخد و درمطالعات تاریخی به دست آمده است که در این 36سال تمام اتفاقات از قبیل تحریم، ترور و سایر خشونت‌ها بر علیه ما انجام گرفته است.

وی بیان کرد: اکنون دولت‌های غربی با خود دچار مشکل شده‌اند و عده‌ای می‌گویند که داعش خطرساز شده است و باید مقابل آن ایستاد و باید خودمان به میدان برویم و داعش بدون کمک ایران از منطقه حذف نمی‌شود و عده دیگری در مقابل این سخنان ایستاده‌اند و بدانید در این 36 سال برای اینکه این انقلاب را جمع و جلوی توسعه و صدور آن را بگیرند به هر کاری دست زده‌اند.

مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری بیان کرد: خیال نکنید اگر در مسائل اتمی ما به پیروزی برسیم آمریکا ما را رها می‌‌کند خیر به هیچ وجه اینگونه نیست و این‌ها طبیعتشان اینگونه است و این‌ها استعمار و استسمار طلبند و خیال نکنید اگر در تاریخ اسرائیل 3بار شکست خورده است فکر نکنید کوتاه می‌آید و بدانید اسرائیل هم غده سرطان و هم نمایندگی استکبار در منطقه است و علی الدوام خیانت می‌کند.

اکرمی با بیان اینکه تمام فعالیت‌های استکبار جهانی علیه ایران و ملت مسلمان سایر کشور‌ها بی‌فایده است گفت: اکنون دولت‌های غربی پول خرج می‌کنند برای اینکه راه انقلاب، اسلام و قرآن را ببندند و اکنون باز هم به این اعمال خود ادامه می‌دهند و این برای این انسان‌ها حسرت و غصه است و با خود می‌گویند که چرا هر چه خرج می‌کنیم تاثیر منفی دارد و سودی برای ما نیست؟.

وی به مسائل کنونی سوریه پرداخت و گفت: در سوریه، دولت‌های غربی آمدند و در سوریه ارتش آزاد و جبهه النصره درست کردند و اکنون تبدیل به داعش شده است، آنان می‌خواستند در 3ماه نظام بشار را از بین ببرند و اکنون بیش از 3 سال است که هیچی گیرشان نیامده است و اکنون می‌گویند علت شکست‌های ما ایران است و این‌ها قصه نیست بلکه ما با ابمان و اعتقاد حرف می‌زنیم.

مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه ایران به دنبال قدرت نیست کفت: ما از ابتدا به دنبال فتح القلوب بوده ایم و به دنبال امپراطوری نیستیم بلکه می‌خواهیم بیداری انسانی را به کل دنیا صادر کنیم و بیداری اسلامی را به کل منطقه گسترش دهیم که این مسلم است.

اکرمی بیان کرد: اکنون در سوریه از80کشور داعشی وجود دارد که هر چه انسان رادیکالی تندرو افراطی در دنیا وجود دارد را با دلار، تبلیغات و شستشوی مغزی آورده‌اند تا نظام سوریه را از بین ببرند اما بدانید که این امر امکان پذیر نخواهد بود.

وی با بیان اینکه حتی خود کشور‌های اسلامی هم در تغذیه داعش نقش دارند گفت: عربستان سعودی که خود بسیاری از داعشی‌ها را تغذیه می‌کند اکنون به دنبال بستن مرز‌های خود است تا این افراد به عربستان برنگردند تا بلای جان خود آن‌ها نشوند و در‌‌ همان سوریه بمانند.

مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: مقطع تاریخ کنونی ما بسیار عجیب است و اکنون تاریخ1400ساله اسلام را در این انقلاب دیده‌ایم و سعی کنید به هر کسی اعتماد نکنید و مراقب و مواظب باشید و برای اینکه بتوانید منافق‌شناس خوبی شوید 37نکته نهج البلاغه امیرالمومنان (ع) را در نهج البلاغه مطالعه کنید.

اکرمی بیان کرد: من امروز معتقدم که در دنیای امروز قرآن تابلوی گویایی است که با ما حرف می‌زند و باید با مراجعه به قرآن باید ببینیم کجا باید نرمش قهرمانه انجام دهیم و برچه اساسی این نرمش را انجام داده و در کجا قطعنامه 598 را بپذیریم و باید کجا بگوییم که تا آخرین نفس ایستاده‌ایم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری: موضوع هسته‌ای بهانه است غرب با انقلاب اسلامی ایران مشکل دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X