ابَرخوشه کهکشان های خانه ما

ابَرخوشه کهکشان های خانه ما

NASA/ این ابَرخوشه‌ نه تنها بزرگ ترین نام گرفته بلکه خانه‌ ما هم محسوب می شود این ابرخوشه ی کهکشانی (Laniakea Supercluster) دارای هزاران کهکشان از جمله، راه‌ شیری، کهکشان‌های گروه محلی و کهکشان‌های خوشه‌ی سنبله است. در شبیه‌سازی کامپیوتری بالا از این ابرخوشه، نقاط سفید در مناطق سبز ، کهکشان‌ها را نشان می‌دهند. خطوط سفید نشان‌دهنده‌ حرکت به‌سوی مرکز ابرخوشه است. محدوده‌ی ابرخوشه خط نارنجی است و این در حالی است که نقطه‌ آبی رنگ جای ما را نشان می‌دهند. بیرون از خط نارنجی، کهکشان‌ها در خوشه‌های دیگر قرار دارند. ابرخوشه‌ نامبرده در حدود 500 میلیون سال نوری پهنا دارد و جرم آن 100 هزار برابر جرم راه شیری است. دانشمندان این خوشه را «لانیاکی» نام نهاده اند چراکه در زبان هاوایی این لغت به معنای بهشت بیکران است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابَرخوشه کهکشان های خانه ما » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X