زباله های فضایی از کجا می آیند؟

زباله های فضایی از کجا می آیند؟

بیگ بنگ/ مقدار باور نکردنی زباله به دور زمین می گردد. مسیر هر چیزی که بزرگتر از یک توپ تنیس باشد توسط دانشمندان رهگیری می شود که تا سال ۲۰۱۲ حدود ۱۳۰۰۰ جسم مشاهده شده است.
متخصصان معتقدند که در کل بیش از ۱۵۰ هزار جسم بزرگتر از یک سانتی متر، در حال چرخش به دور سیاره ما هستند.

زباله های فضایی از کجا می آیند؟
زباله های فضایی می توانند ابزار و وسایلی باشند که ساکنین ایستگاه فضایی آن هارا از دست داده اند؛ مانند پیچ و مهره هایی که حین تعمیر گم می شوند.
ماهواره ای که از کار می ایستد، ماهواره ای قدیمی که از هم می پاشد، پانل ایستگاه فضایی از کار می افتد، کیسه زباله هایی که توسط ایستگاه فضایی میر رها شده، دور بین هایی که فضانوردان گم کرده اند و … می توانند نمونه هایی از زباله های فضایی باشند.
متاسفانه هرروز تعداد این زباله ها به عناوین مختلف در حال افزایش است و فضا توسط این زباله ها آلوده تر می شود.
زباله های فضایی در ارتفاع ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دارند و به دور زمین می چرخند.
زباله های فضایی امکان دارد وارد جو زمین بشوند و یا به سطح زمین سقوط کنند! زباله های فضایی که به اتمسفر زمین سقوط می کنند یا می سوزند یا با سطح زمین برخورد می کنند.
تا کنون فقط در یک سقوط از زباله های فضایی آسیب دیدن یک فرد گزارش شده. اما این به معنای این که زباله ای تا کنون به سطح زمین برخورد نکرده نیست؛ زیرا بیشتر سطح زمین را اقیانوس ها تشکیل می دهند.
خطر زمانی بیشتر می شود که که یک جرم با سرعتی حدود ۲۸۲۰۰ کیلومتر بر ساعت با یک سفینه یا ایستگاه فضایی برخورد کند، وباعث آسیب دیدگی آن شود. همانطور که برخورد یک جرم با پنجره یک شاتل فضایی باعث ایجاد یک حفره در آن شد.
تیم مراقبت از پرواز، قبل از پرتاب مسیر حرکت سفینه را چک می کنند تا جرمی در مسیر حرکت نباشد که باعث ایجاد اختلال در حرکت و یا صدمه به سفینه شود.
سفینه ای که زباله های فضایی را جمع آوری کند و یا تکنولوژی که زباله ها را به سطح زمین نزدیک کند تا در اتمسفر بسوزند.
عملی کردن این ایده ها دشوار است، دانشمندان امیدوارند تا بتوانند در آینده راهی آسان برای جمع آوری زباله های فضایی پیدا کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زباله های فضایی از کجا می آیند؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X