روسیه دو موشک بالدار پیشرفته آزمایش کرد

روسیه دو موشک بالدار پیشرفته آزمایش کرد

ایرنا/ سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد : دو زیر دریایی راهبردی اتمی روسیه درجریان رزمایش در شرق این کشور دو موشک بالدار پیشرفته آزمایش کردند.

به گزارش ایرنا بنقل ازبخش اخبار آنلاین روزنامه رسمی راسیسکایا گازتا ارگان دولت روسیه، شایگو روزسه شنبه درمورد رزمایش 'واستوک-2014' که به مدت 10 روز در خاور دور روسیه برگزار وامروز به پایان رسید، گزارش داد.

شایگو گفت : دو زیر دریایی راهبردی روسیه موشک های بالدار از نوع گرانیت آزمایش کرده و رزمناو واریاگ هم با موشک ولکان، دشمن فرضی را نابود کرد.

پوتین از رزمناوی در ساحل بندر نووراسییسک دردریای سیاه ازطریق ارتباط ویدئویی به گزارش وزیر دفاع در مورد رزمایش 'واستوک-2014' که در خاور دور قرار داشت گوش داد.

رزمایش 'واستوک-2014' بزرگترین رزمایش روسیه پس از فروپاشی شوروی بود که به مدت 10 روز درمنطقه وسیعی ازقطب شمال تا اقیانوس آرام و چندین استان خاور دور روسیه و 14 میدان نظامی این کشور برگزار شد.

در این رزمایش 155 هزار پرسنل نظامی روسیه و بیش از 80 دستگاه انواع تسلیحات سنگین ازجمله بمب افکن های راهبردی توپولف-95 شرکت داشتند و انواع تاکتیک های نظامی در آن تمرین شد.

در این رزمایش دهها فروند رزمناو، ناوشکن و زیردریایی اتمی و دیزلی شرکت داشتند.

در چارچوب برنامه های این رزمایش روسیه موشک های تاکتیکی اسکندر در منطقه قطب شمال آزمایش کرد.

به عقیده کارشناسان، رزمایش واستوک-2014 با توجه به رویارویی سیاسی روسیه وغرب به دلیل مساله اوکراین وتنش های شدیدی که بین دوطرف به وجود آمده و بر اثر آن ناتو نیروهای خود را درمناطق مجاور روسیه مستقر کرده است نوعی قدرت نمایی مسکو در برابر کشورهای غربی و آمریکاست.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روسیه دو موشک بالدار پیشرفته آزمایش کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X