نجفی: فریب جریانات سیاسی را نمی‌خوریم/ محیط دانشگاه نباید سیاست‌زده باشد

نجفی: فریب جریانات سیاسی را نمی‌خوریم/ محیط دانشگاه نباید سیاست‌زده باشد

تسنیم / سرپرست وزارت علوم گفت: فریب جریانات سیاسی را که می‌خواهند سیاست زدگی را به عنوان متن اصلی فعالیت دانشگاه‌ها غالب کنند، نمی‌خوریم.

محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم در همایش سراسری معاونان دانشجویی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: آگاه کردن دانشجویان به حقوق خود و همچنین به مسائل مبتلا به جامعه، به نفع نظام اسلامی است و فضایی که درآن امکان انتقاد نباشد در دراز مدت به نفع دانشگاه نیست.

وی افزود: دانشجویان باید آگاهی سیاسی داشته باشند و در قالب تشکل‌های سیاسی دانشجویی فعالیت کنند و با جریانات سیاسی سالم درون نظام جمهوری اسلامی همکاری کنند؛ ولی کار اصلی دانشگاه آموزش و پژوهش است و آن محیط نباید سیاست زده و محل بروز منویات جریانات سیاسی باشد.

سرپرست وزارت علوم اظهار داشت: ما به کار اصلی دانشگاه که آموزش و پژوهش است می‌پردازیم و فریب برخی جریانات سیاسی را که می‌خواهند سیاست زدگی را به عنوان متن اصلی فعالیت دانشگاه‌ها غالب کنند، نمی‌خوریم. ما اعتقاد داریم دانشگاه زمین رقابت سیاسی نیست و سیاست در حاشیه فعالیت دانشگاه‌ها قرار دارد.

نجفی با اشاره به تنوع فعالیت های معاونت دانشجویی، این حوزه را ظریف‌ترین بخش در میان مدیریت های دانشگاهی عنوان کرد که بخش بزرگی از آرامش دانشگاه‌ها به عملکرد این بخش بستگی دارد.

وی افزود: معاونان دانشجویی باید اطلاعات کافی از شرایط و مسائل روز جامعه داشته باشند و به سوالات دانشجویان که به مباحث دانشگاهی محدود نیست، پاسخ بگویند.

سرپرست وزارت علوم تأکید کرد: دانشجویان ذهن پرسشگر و روحی معترض دارند و معاونان دانشجویی علاوه بر داشتن اطلاعات کافی در خصوص مسائل جامعه باید به دانشجویان علاقمندبوده و با آنان همدلانه و پدرانه برخورد کنند و اولین کسانی باشند که دانشجویان مشکلات و دردل‌های خود را با آنان طرح می‌کنند.

سرپرست وزارت علوم افزود: معاونت دانشجویی تلاش کند تا دانشجویان استعدادهای خود را در زمینه‌های علمی ،فرهنگی و هنری شکوفا کنند.

وی با تاکید بر جلب مشارکت حداکثری دانشجویان در فعالیت های مختلف گفت: با مشارکت دانشجویان در آنان انگیزه و اطمینان خاطر ایجاد می‌شود و آنان باید باور کنند که مشارکت و حضور در انجمن ها و گروههای قانونی مورد تایید دانشگاه برای آنها مشکلات بعدی نخواهد داشت.

نجفی گفت: مدیران دانشگاه از شوراهای صنفی حمایت کنند و این شوراها را واسطه بین خود و دانشجویان بدانند و تا حد امکانات موجود مطالبات آنها را برآورده سازند.

وی افزود: معاونان دانشجویی از فعالیت‌های قرآنی دانشجویان حمایت و از امکانات وزارت علوم و سایر دستگاه‌ها در این زمینه استفاده کنند؛ زیرا تقویت این فعالیت‌ها هم وظیفه شرعی و انقلابی است و هم وظیفه قانونی و مدنی.

**سلامت روحی و روانی از سلامت جسمی مهمتر است**

سرپرست وزارت‌علوم با اشاره به فعالیت معاونت‌های دانشجویی برای سلامت دانشجویان گفت: سلامت روحی و روانی از سلامت جسمی مهمتر است و دانشگاه‌ها باید مراکز مشاوره روان شناسی قوی داشته باشند.

نجفی با اشاره به کمیته انضباطی به عنوان بخشی از فعالیت‌های مرتبط با حوزه معاونت دانشجویی گفت: این کمیته‌ها کارکردی تربیتی دارند و برای ارشاد دانشجویان و جلوگیری از تکرار خطاهای دوران دانشجویی دانشجویان در محیط جامعه ایجاد شده‌اند.

وی تاکید کرد: باید حقوق قانونی دانشجویان در این کمیته‌ها رعایت شود و احکام انضباطی صادره با خطای صورت گرفته متناسب باشد و دقت شود شرایط سنی دانشجو ، مشکلات او و مجموع شرایط جامعه در صدور حکم لحاظ شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نجفی: فریب جریانات سیاسی را نمی‌خوریم/ محیط دانشگاه نباید سیاست‌زده باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X