انجام سی پیوند با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بند ناف

انجام سی پیوند با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بند ناف

طبنا نیوز/ مرتضی ضرابی در پاسخ به سئوالی در خصوص آمار استفاده از نمونه‌های بانک خون بند ناف و پیوند سلول‌های بنیادی در ایران اظهار کرد: مشکلی که در کشورمان داریم مشکل مراکز پیوند است.
وی افزود: تعداد مراکز پیوند ما بسیار کم است و شاید بتوان گفت مراکزی که فعال هستند در حد یکی دو تا مرکز است که عمدتاً این مراکز هم خون مغز استخوان را پیوند می‌کنند.
مدیرعامل شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان یادآور شد: علیرغم اینکه تجربه پیوند خون بند ناف در کشور ما وجود دارد اما هنوز به آن شکل که باید از این نمونه‌ها استفاده نشده است.
ضرابی تصریح کرد: در کشور ما نزدیک به 30 پیوند با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بند ناف در بیمارستان شریعتی انجام شده است ولی از نمونه‌هایی که تاکنون در بانک عمومی و بانک خصوصی خون بند ناف رویان ذخیره کرده‌ایم مجموعاً پنج پیوند تا به حال انجام شده است.
وی ادامه داد: نمونه پیوند شده این بانک برای درمان بیماری‌های مختلفی بوده که با توجه به تعدادی که مورد استفاده قرار گرفته خوشبختانه پاسخ به درمان هم در این موارد مناسب بوده است.
مدیرعامل شرکت فناوری بن‌یاخته‌های رویان در خصوص افراد پیوند گیرنده سلول‌های بنیادی خون بند ناف گفت: این سلول‌های بنیادی در مقایسه با سلول‌های بنیادی دیگر مانند مغز استخوان با همسانی کمتر شاخص‌های ژنتیکی سلول نیز قابل پیوند است.
این مقام مسئول افزود: در سلول‌های بنیادی خون بند ناف اگر دو اختلاف در شاخص‌های ژنتیکی وجود داشته باشد باز هم می‌توان پیوند را انجام داد که این امر یکی از مزیت‌های خون بند ناف محسوب می‌شود.
وی عنوان کرد: در حال حاضر در دنیا بیشترین نمونه‌های خون بند ناف برای کسانی استفاده شده که غیر خویشاوند بوده‌اند و این نشان‌دهنده این است که با توجه به شرایطی که خون بند ناف دارد می‌توان از آن برای درمان افراد دیگر غیر از خانواده اهدا‌کننده آن نیز استفاده کرد.
دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان علاوه بر تهران در 11 استان کشورمان فعال است و به خانواده‌های داوطلب برای ذخیره‌سازی خون بند ناف نوزاد خدمات ارائه می‌دهد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انجام سی پیوند با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بند ناف » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X