32 برنامه فرهنگي به منظور ترويج فريضه نماز در همدان برگزار مي شود

حجت الاسلام سيد مرتضي حسني حلم روز يكشنبه در جمع خبرنگاران افزود: براي تغيير نگرش و ارزش هاي متعالي در جامعه همه مسئوليت دارند و كسي نمي تواند خود را از اين مسئوليت پذيري دور كند.
وي ادامه داد: افرادي كه دغدغه دارند و براي رشد جامعه انگيزه دارند بايد تلاش هاي خود را مضاعف كرده و تلاش خود را براي روي اصول متمركز كنند چرا كه در نظام اعتقاد اسلامي و گفتمان انقلاب اسلامي به دنبال ايجاد جامعه پويا و با نشاط هستيم.
وي افزود: بايد شهروندي كه با هنجارهاي جامعه اسلامي خود را تطبيق مي دهد تربيت كنيم چرا كه تمام تعليمات فرهنگي و ديني در اين راستا خواهد بود.
وي اضافه كرد: اگر بحث امر به معروف در جامعه نهادينه شود در مسائل اقتصادي، اجتماعي و سياسي نيز نفوذ خواهد كرد كه از رهگذر نماز به دنبال دستيابي به اين هدف هستيم.
وي با بيان اينكه در فعاليت هاي ديني هيچ ابزار وسيله اي را مطمئن تر از نماز نمي شناسيم ادامه داد: شاخص بعد از مسلماني و اعتقاد به عمل اعتقاد به نماز است.
حجت الاسلام حسني حلم گفت: ما به دنبال اين نيستيم كه تنها افراد را نمازخوان كنيم بلكه تلاش مي كنيم تا افراد در حين نماز خواندن خود نيز نمازي شوند چرا كه اين مرتبه بالاتر از نماز خواندن است و اخلاق، رفتار ، كردار، معاشرت و عمل افراد رنگ نماز مي گيرد.
وي تصريح كرد: جوانان و نوجوانان را بايد افراد نمازي بار آورد كه اين نيازمند بكارگيري شيوه هاي مختلف و كارآمد بر اساس شناخت مخاطب و نياز سنجي براساس خواست مخاطبان است.
وي اضافه كرد: برنامه هاي ستاد اقامه نماز در چهار محور قابل بحث است كه شامل محور و برنامه هاي فرهنگي با برنامه هاي متنوع ، برنامه هاي آموزشي با فعاليت هاي متنوع و برنامه نماز ياوران تحت محور مشاركت ها است.
وي عنوان كرد: در برنامه هاي فرهنگي داراي فعاليت هاي متنوع هستيم كه يكي از اين ها جشنواره فيلمنامه نويسي است كه يك برنامه كشوري بوده و فراخوان آن اعلام خواهد شد كه افراد داراي صاحب اثر و خلاقيت مي توانند در اين برنامه حضور پيدا كنند .
وي با اشاره به برگزاري برنامه نشست هاي دانش آموزي در مدارس و نشست هاي دانشجويي در دانشگاه ها با موضوع پرسش و پاسخ و پاسخ به شبهات عنوان كرد: گفتمان خانواده بهشتي نيز براي اوليا دانش آموزان برگزار خواهد شد.
وي ادامه داد:طرح سفيران صبح نيز در اين راستا برگزار خواهد شد.
وي از برگزاري اجلاس هاي استاني و شهرستاني در نزديكي سالگرد ارتحال امام خميني(ره) خبر داد و بيان كرد: دوره آموزشي توانمندسازي براي زوج هاي جوان و براي افرادي كه در حال تشكيل خانواده هستند براي معرفت افزايي بيشتر و دوره آموزشي و مهارت افزايي براي معلمان پايه سوم مقطع اول ابتدايي مدارس دخترانه براي آشنايي بيشتر با نماز و جذب صحيح دانش آموزان اجرا مي شود.
حسني حلم با اشاره به برگزاري طرح ملي ياوران نماز ادامه داد: استفاده از ظرفيت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي براي ترويج نماز در سپاه و بسيج ، اجراي طرح ملي مبين براي فعالسازي مديران مدارس براي اقامه نماز و طرح ملي امين با استفاده از ظرفيت هاي معتمدين براي ترويج اين امر مقدس از ديگر برنامه ها در دست اقدام در ستاد اقامه نماز است.
وي با بيان اينكه براي نظارت و ارزيابي هياتي تشكيل شده است كه تمام دستگاه هاي اجرايي استان را مورد ارزيابي و نظارت قرار مي دهد ادامه داد: از دستگاه هاي برتر معرفي شده تقدير و وزارت خانه هاي مربوطه نيز تقدير مي شود و وزارت هاي كم كار در حوزه نماز نيز تذكر ديافت مي كنند كه اين برنامه براي سوق دادن و تشويق به انجام فريضه نماز است.
وي تصريح كرد: در مجموعه استان با كمبود مبلغ مواجه هستيم كه اميدواريم با تلاش هاي دراز مدت و يا برنامه ميان مدت در تربيت طلاب براي پر كردن خلاها اهتمام داشته باشند.
وي ادامه داد: در نماز عيد فطر سال گذشته بيش از 45 هزار نفر حضور داشتند و با همكاري ستاد نماز طرح بازديد از محورهاي مواصلاتي استان انجام و نماز خانه بين راهي محورهاي مواصلاتي استان در قالب طرح ترنم با همكاري سپاه مورد بازيد و رفع اشكال قرار گرفت.
حسني حلم اضافه كرد: سال گذشته همدان جزو شش استاني بود كه در طرح نوروزي رتبه برتر كشور را به خود اختصاص داد.
وي ادامه داد: اگر اعتبارات ستاد اقامه نماز استان را با خيلي از دستگاه هاي فرهنگي مقايسه كنيم قابل مقايسه نيست ، اين ستاد وابستگي كامل به دولت ندارد و از نهادهايي است كه غير مستقيم زير نظر مجموعه دولت است اما كمك دولت به اين ستاد نيز اندازه اي نيست كه بتوان تمام نيازها را رفع كرد.
وي ادامه داد: نمازخانه هاي استان هنوز مطلوب نيست و اميدواريم بتوانيم خيران نمازخانه ساز را نيز براي ترميم و يا احداث نماز خانه ها تشويق كنيم تا پس از 37 سال از پيروزي انقلاب حداقل ديگر اين همه مشكل در نمازخانه ها نداشته باشيم.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «32 برنامه فرهنگي به منظور ترويج فريضه نماز در همدان برگزار مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X