65 درصد كلاس هاي خطرآفرين كشور بازسازي شده است

به گزارش ايرنا، سيدباقر مسلمي شامگاه يكشنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختياري اظهار داشت: براساس مطالعه صورت گرفته در سال هاي 83 و 84، حدود 126 هزار كلاس خطرآفرين و نيازمند تخريب و بازسازي در كشور وجود داشت.
وي تأكيد كرد: طبق همين مطالعه، 123 هزار كلاس درس نيز استاندارد لازم حوزه فني و مهندسي ساختمان را نداشته و نيازمند مقاوم سازي بوده است.
مسلمي افزود: هزينه مقاوم سازي اين تعداد كلاس درس، 40 هزار ميليارد ريال برآورد شده است.
معاون توسعه مديريت، پشتيباني و مشاركت هاي مردمي سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور بيان داشت: در لايحه تقديمي به مجلس شوراي اسلامي در سال 1385، مصوب شد تا چهار ميليارد دلار از محل صندوق ذخيره ارزي در مدت چهار سال براي بازسازي كلاس هاي درس اختصاص يابد.
وي اضافه كرد: اين طرح از سال 85 شروع شده، اما به علت محدوديت منابع مالي، دولت نتوانسته اعتبارات كافي را اختصاص دهد و اين طرح هنوز ادامه دارد.
مسلمي عنوان داشت: طبق پيش بيني هاي صورت گرفته، حذف كلاس هاي خطر آفرين در برنامه پنج ساله ششم توسعه كشور نيز ادامه خواهد داشت و در صورت تامين اعتبار، اين طرح در برنامه پنج ساله ششم توسعه، تكميل مي شود.
معاون توسعه مديريت، پشتيباني و مشاركت هاي مردمي سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور ادامه داد: اكنون به طور رسمي، 25 هزار و 600 خير و سه هزار و 700 مؤسسه مالي و غيرمالي در امر مدرسه سازي در كشور فعاليت دارند.
وي بيان كرد: يك هزار ايراني مقيم خارج از كشورهاي كانادا، آمريكا، اروپا و كشورهاي حاشيه خليج فارس نيز سالانه كمك هايي را براي توسعه مدرسه سازي به ايران ارسال مي كنند.
مسلمي يادآور شد: تاكنون دو جشنواره خيران مدرسه ساز در امارات متحده عربي و يك جشنواره در تركيه برگزار شده است.
وي عنوان كرد: برگزاري جشنواره خيران مدرسه ساز در ساير كشورهاي دنيا با هدف جذب كمك هاي خيري براي توسعه مدرسه سازي در ايران ادامه دارد.
به گزارش ايرنا، معاون توسعه مديريت، پشتيباني و مشاركت هاي مردمي سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور، براي شركت در هجدهمين جشنواره خيران مدرسه ساز چهارمحال و بختياري به شهركرد سفر كرده است.
7362/ 6014/**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «65 درصد كلاس هاي خطرآفرين كشور بازسازي شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X