تغذیه/ جایگزینی طبیعی برای آنتی‌بیوتیک‌ها

تغذیه/ جایگزینی طبیعی برای آنتی‌بیوتیک‌ها

زیست نیوز/ بسته به نوع تهدیدها، این باکتری نوع مناسبی از ترکیب‌های ضدمیکروبی را تولید می‌کند. زمانی که باکتری اسیدلاکتیک روی عوامل بیماری‌زای زخم انسان قرار می‌گیرد با آنها مقابله می‌کند.
پزشکان می‌گویند: باکتری اسیدلاکتیک موجود در عسل تازه می‌تواند جایگزینی طبیعی برای آنتی‌بیوتیک‌ها باشد.
 در شرایط فعلی که مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها در سراسر جهان رو به افزایش است متخصصان در بررسی‌های خود دریافتند باکتری اسیدلاکتیک در عسل تازه می‌تواند جایگزین مناسبی برای آنتی بیوتیک باشد. بررسی‌ها حاکی از آن است که این باکتری چندین ترکیب ضدمیکروبی فعال تولید می‌کند.
«توبیاس اولوفسون»، یکی از متخصصان این مطالعه از دانشگاه لوند سوئد گفت:‌ بسته به نوع تهدیدها، این باکتری نوع مناسبی از ترکیب‌های ضدمیکروبی را تولید می‌کند. زمانی که باکتری اسیدلاکتیک روی عوامل بیماری‌زای زخم انسان قرار می‌گیرد با آنها مقابله می‌کند.
به گفته اولوفسون از آنجا که افراد اقدام به خرید عسل‌هایی می‌کنند که مدتی از تولید آنها گذشته نمی‌توانند از فوائد باکتری اسیدلاکتیک بهره ببرند چرا که این فوائد در عسل کهنه از بین می‌روند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تغذیه/ جایگزینی طبیعی برای آنتی‌بیوتیک‌ها» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X