نایب رییس مجلس: 400 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور داریم/ مقوله آب کاملا اقتصادی است

نایب رییس مجلس: 400 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور داریم/ مقوله  آب کاملا اقتصادی است

ایسنا/ نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 400 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور داریم گفت: اگر در کشور آب را بر مبنای اقتصاد تعریف نکنیم، در آینده مسئله امنیتی شده و وضعیتی با هزینه‌های کنترل بسیار سنگین خواهد بود و لذا باید به آب به عنوان مقوله کاملا اقتصادی نگاه کنیم.

"محمدرضا باهنر" صبح امروز در جلسه شورای حفاظت آب استان کرمان اظهار کرد: این نگرانی های مسئله آب حدود 10 سال است که در بعضی خواص وجود دارد و اقداماتی انجام شده اما منتج به نتیجه قابل قبولی نشده است.

وی افزود: سهم آب شرب و صنعت در کشور هشت و نیم درصد و بیش از 90 درصد در کشاورزی است که با این شرایط بهره وری در بخش کشاورزی بسیار مهم است و باید بدانیم با هفت درصد صرفه جویی در آب کشاورزی، کل مشکل شرب و صنعت در کشور حل می شود.

باهنر تصریح کرد: بحث کم آبی مسئله ملی است و به دلیل اینکه نزولات آسمانی کم بوده، عموما رعایت عرفی و سنتی در صرفه جویی آب می کنیم، اما اصلا کفایت نمی کند.

وی بیان کرد: اگر در کشور آب را بر مبنای اقتصاد تعریف نکنیم، در آینده مسئله امنیتی شده و وضعیتی با هزینه‌های کنترل بسیار سنگین خواهد بود و لذا باید به آب به عنوان مقوله کاملا اقتصادی نگاه کنیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از کشاورزان استان کرمان بیان کرد ظرف 50 سال گذشته به قیمت امروز 20 میلیارد دلار پسته فروخته و 40 میلیارد دلار آب مصرف کرده ایم.

وی افزود: این وضعیت عدم بهره وری درست از منابع آبی برای محصول گران قیمتی مانند پسته است و در محصولات دیگر وضعیت بدتر است.

باهنر اظهار کرد: طی دو روز آینده جلسه مستقلی با حضور وزیر نیرو و جهاد کشاورزی در زمینه آب داریم و از اینکه استان کرمان داوطلبانه ستادی تشکیل داده و کار را شروع کرده تشکر می کنم و با همه وجود از این کار حمایت می کنم.

وی تصریح کرد: حاکم عادل کسی است که منافع مردم را بر رضایت کوتاه مدت آنها ترجیح دهد.

باهنر بیان کرد: بسیاری از جاها در صورتی که آموزش و توضیح باشد، منافع مردم می تواند با رضایت آنها همسو باشد و اگر در تضاد بود، مکلف هستیم منافع مردم را به رضایت آنها ترجیح دهیم.

وی افزود: چه در بحث انتقال آب از حوزه های دیگر و چه صرفه جویی در بحث آب استان کرمان، نباید روی بودجه های دولتی حساب باز کنیم.

باهنر بیان کرد: می توانیم با همکاری های مردم، دولت، مسوولان و مردم کار را توسعه دهیم.

باهنر تصریح کرد: در 30 سال آینده سوپر تانکرهایی که امروز نفت جابه جه می کنند، باید آب جابه جا کنند و آب‌های شیرین در قاره ما نیست.

وی بیان کرد: اوضاع دنیا در حال عوض شدن است و می توانیم با تدبیر و فکر در شرایط جدید خود را اداره کنیم.

نایب رییس مجلس گفت: تدبیر دولت یازدهم خوب است اما باید کمی چاشنی شجاعت را بالا برده و محافظه کاری را کنار گذارد.

وی افزود: استان کرمان کارهای بسیار خوبی شروع کرده و این تیپ کارها حتما همکاری نماینده ها را می طلبد و نمایندگان استان آمادگی برای همکاری با دستگاه های اجرایی دارند و ما نیز در قوانین، پیگیری و اجرای قوانین آماده خدمت گزاری هستیم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نایب رییس مجلس: 400 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور داریم/ مقوله آب کاملا اقتصادی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X