وزیر کشور: دشمنان به ایران کینه فراوان دارند

وزیر کشور گفت: دشمن اگر فرصت کند به دنبال تهدید و فشار است بنابراین ما باید آماده باشیم تا با مقاومت و استقامت حول محور رهبری عزیز و با عنایت الهی هر روز بیشتر از قبل کشور را تقویت کنیم. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا رحمانی‌فضلی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان لرستان که در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: واقعاً باید خدا را شکر کنیم که در کشور در شرایط خوب و مطلوبی است؛ چرا که وقتی به پشت سر نگاه می‌کنیم با 37 سال فراز و فرود مختلف مواجه بودیم اما در عین حال وقتی در افق مسیر تعیین شده امام خمینی (ره) نگاه می‌کنیم همچنان عزم و اراده مصمم در دل‌ها و حتی کشورهای اسلامی وجود دارد.

وی افزود: کشورهای اسلامی واقعاً مجذوب انقلاب اسلامی شده‌اند به طوری که در تأثیر ما در حوزه سیاسی و امنیتی بسیار بالا است و همین بس که دشمن حقانیت ما در مسائل مهم می‌پذیرد و گردن می‌نهد که این نشان از هیبت، قدرت و موقعیت نظام اسلامی دارد.

وزیر کشور بیان کرد: در داخل کشور نیز امید، حرکت و امنیت توأم با اعتقاد قلبی به راه امام و ولایت همه از توفیقات است.

رحمانی‌فضلی گفت: وقتی در نگاه کلی به منطقه نگاه می‌کنیم می‌بینیم که کشور جمهوری اسلامی ایران همانند یک گلستانی است و مردم ما ابراهیم‌وار درون آن در آرامش هستند درحالی‌که اطراف آن در وحشت، خون  و فقر، یاس و نامیدی هستند؛ خدا لعنت کند کسانی را که این شرایط را برای دنیای اسلام ایجاد کردند.

وی تصریح کرد: این‌همه اختلاف فرقه انحرافی را دلار‌های مرتجعین و توطئه‌های رژیم صهیونیستی و توطئه و نیرنگ زورگویان بر سر اسلام آورده‌اند و دل هر انسانی را به درد آورده است.

وزیر کشور عنوان کرد: انفاق، اختلاف، فرقه انحرافی، سلاح آمریکایی، دلارهای مرتجعین، توطئه رژیم صهیونیستی و توطئه همه زورمداران بلایی سر اسلام آورده که دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

وی مرجع امید منطقه را ایران اسلامی دانست و بیان کرد:‌ اگر همت غیورمردان ایران نبود که به ندای هل من ناصر ینصرنی  دنیای اسلام پاسخ بدهد و جان خود را دوباره در طبق اخلاص برای آرمان های مردم مسلمان منطقه بگذارد الآن وضع عراق، سوریه، لبنان و یمن چه بود؟

رحمانی فضلی اظهارداشت: خوش‌باورانه است اگر فکر کنیم یک عده به‌عنوان فرقه‌های انحرافی و بانام‌های مختلف خودش جوش دورهم جمع شده و مقداری سلاح تهیه‌کرده‌اند و بعد علیه دولت‌های مستقر شوریده‌اند و بعد تأسیس دولت کنند.

وی افزود: به‌طور حتم استکبار، صهیونیست و ارتجاع و حرکت‌های  آن‌ها برای گروه‌های انحرافی مهیا و فراهم است بنابراین همه این‌ها نقطه ثقل توجه به انقلاب اسلامی ایران است چراکه در صحبت‌ها، اسناد و مدارک و اعتراف افرادی که در اختیار ما قرار می‌گیرند همه کاملاً مشخص است.

وزیر کشور عنوان کرد: دشمنان به ایران  کینه فراوان دارند و کشور را مرکز تلالو، درخشش، پویایی و حرکت دنیای اسلام می‌دانند و می‌خواهند این منشأ حرکت را از کار بیندازند اما به لطف خدا ما مصمم هستیم.

وی بیان کرد: اینکه استکبار زانو میزند و حقانیت را می‌پذیرد فکر می‌کنید برای آن‌ها خیلی ساده است که بیایند به ما  اجازه دهند در انرژی هسته‌ای فعالیت داشته باشیم و بعد از  سال‌ها تهدید و تحریم اکنون تحریم‌ها را بردارند بنابراین این‌گونه نیست و اگر هرکس فکر کند استکبار سر عقل آمد، دلش به رحم آمده و یا نیت خیرخواهانه دارد به‌طور حتم خوش‌باور و سطحی‌نگر است.

رحمانی فضلی تصریح کرد:‌ دشمن اگر فرصت کند به دنبال اعمال فشار است بنابراین ما باید آماده‌باشیم تا با مقاومت و استقامت حول محور رهبری عزیز و با عنایت الهی هرروز بیشتر از قبل کشور را تقویت کنیم چون اگر این‌چنین نکنیم مورد نفرین و لعن آیندگان خواهیم بود.

وی به وضعیت کشور سوریه اشاره کرد و گفت: آثار مدنیت در این کشور کلاً محو شده و همه جا پر از تخریب و انفجار است و دشمن در گوشه‌ گوشه این کشور لانه کرده و در عراق و افغانستان نیز وضعیت همین‌گونه است و چه زمانی این مشکلات برطرف می‌شود فقط خدا می‌داند. پس باید قدر امنیت موجود در ایران و قدر این رهبر و خدمتگزاران ملت را بدانیم.

وزیر کشور اظهار داشت: گاهی اوقات مسائل و اختلافات سیاسی چنان در افکار عمومی جولان پیدا می‌کند که گویی مشکل جدی وجود دارد و مردم شاید احساس ناامیدی کنند.

رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: همین کشورهایی که امروز مدعی رهبری در منطقه را دارند تمام ذخایر خود را استفاده می‌کنند ولی ما تجربه بزرگی در اداره کشور در بحران‌های مختلف داریم و مردم ما آمادگی مقابله با هر نوع بحران بزرگ را دارند و یقیناً شرایط کنونی را نیز پشت سر می‌گذارند.

وی تصریح کرد: زمانی که نفت بالاترین قیمت را داشت نتوانستیم مشکلات اقتصادی را برطرف کنیم و این نشان از کارکرد نامتناسب و برنامه‌ریزی اشتباه بوده است؛ بنابراین اقتصاد ما باید بر طبق استفاده از ظرفیت‌های داخلی و داشته‌های مردم باشد و باید به فرموده مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر اقتصاد مقاومتی توجه داشته باشیم تا با تکیه بر عدالت همه مردم از آثار این اقتصاد بهره ببرند.

وزیر کشور عنوان کرد: چه بخواهیم چه نخواهیم عدم توازن وحشتناکی در کشور وجود دارد و این به خاطر برنامه‌ریزی‌های نامناسب است و می‌بینیم که مناطقی مانند سیستان و لرستان محروم هستند و مناطقی مانند تهران فاصله زیادی با آنان دارند.

رحمانی‌فضلی گفت: مقام معظم رهبری امروز انگشت تدبیر خود را بر موضعی گرفته است که می‌تواند عدالت را بر جنبه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و غیره محقق کند و این موضوع مهم از نظر عقلی و فکری، سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی قابل توجیه است و هیچ عقلی و علمی این تجربه را رد نمی‌کند و بالاتر از همه اینها اجرای اقتصاد مقاومتی برای ما تکلیف است چرا که رهبر ما آن را تکلیف قرار داده‌اند.

وی یادآور شد: دنیا در حال افزایش قدرت و سرعت تغییرات است و تکنولوژی، علم، صنایع و تولیدات با سرعت بسیار شگفت‌انگیزی جلو می‌رود و اگر ما نتوانیم با این سرعت هماهنگ شویم دچار مشکل می‌شویم لذا دولت مصمم به اجرای این برنامه‌هاست.

وزیر کشور بیان کرد: برای اجرای اقتصاد مقاومتی ابتدا باید رویکرها، نگرش‌ها و ساختارها در حوزه‌های مختلف را تغییر دهیم و این کار آسانی نیست و زمان می‌برد ولی شدنی است و ما می‌توانیم این موضوع را به لطف خدا محقق کنیم.

رحمانی‌فضلی به انتخاب 3 استان کشور برای انجام الگوی اقتصاد مقاومتی در آنها اشاره کرد و افزود: استان لرستان یکی از این 3 استان است که دلایل مختلفی برای انتخاب آن وجود دارد که از جمله ظرفیت‌های بالا، مسئولان خوب و مردمان خوب در این استان از دلایل انتخاب آن هستند.

وی اظهار داشت: ما مباحث اقتصادی را در این 3 استان پیگیری می‌کنیم و ضمن شناسایی نقاط ضعف و سعی در برطرف کردن آنها نقاط قوت را نیز مشخص کرده و آنها را در دیگر استان‌ها تسریع می‌دهیم بنابراین شما مسئولان در لرستان موتور محرکه هستید و یقیناً این موضوع در لرستان محقق شود یک حرکت اقتصادی بزرگ صورت می‌گیرد که شما پیشتاز آن هستید و این موضوع در تاریخ ثبت می‌شود.

رحمانی‌فضلی گفت: ضعف‌های استان لرستان در ستاد اقتصاد مقاومتی در دولت مطرح می‌شود و ما سعی می‌کنیم آنها را برطرف کنیم ولی موضوع اصلی این است که باید نگرش‌ها نسبت به این موضوع تغییر یابد و باید نگرش و انگیزه بالا در مردم ایجاد کنیم و همه باید ابعاد ایجابی پای کار باشند و باید شرایطی را مهیا کنیم که انگیزه ترغیب شود که در لرستان سرمایه‌گذاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات ما فقط مشکل مالی نیست و می‌بینیم که سالانه هزار میلیارد تومان در لرستان یارانه داده می‌شود و حدود 350 میلیارد تومان نیز اعتبار سالانه این استان است ولی مشکلات برطرف نشده لذا باید بستری را ایجاد کنیم که همه جای کشور و حتی در کل دنیا بدانند که لرستان یک قطب مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

وزیر کشور بیان کرد: برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید مشکل بروکراسی در استان لرستان حل شود و من از استاندار می‌خواهم به گونه‌ای عمل کند که ظرف یک ماه همه مجوزهای تولید در استان لرستان داده شود و سرمایه‌گذار برای انجام کار در لرستان دغدغه‌ای نداشته باشد و از این اداره به آن اداره فرستاده نشود و استاندار باید این قول را بدهد.

رحمانی‌فضلی عنون کرد: شما مسئولان لرستانی باید تبلیغات وسیعی در همه ایران انجام دهید که لرستان آماده سرمایه‌گذاری است و فقط نباید به دنبال سرمایه‌گذاری‌های بزرگ باشیم هرچند سرمایه‌گذاری بزرگ را رد نمی‌کنیم ولی در کنار آن باید سرمایه‌گذاری‌های خُرد و اشتغال‌های کوچک نیز مورد توجه قرار گرفته شود.

وی توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری را امری بسیار مهم دانست و افزود: روزی ایشان تهاجم فرهنگی را مطرح کردند ولی به آن توجه نکردیم و آثار آن را امروز می‌بینیم و اگر امروز نیز اقتصاد مقاومتی توجه نکنیم به گرد پای توسعه جهان نمی‌رسیم.

وزیر کشور تصریح کرد: در این مقطع تاریخی همه باید به اجرای اقتصاد مقاومتی ایمان و اعتقاد داشته باشیم چرا که همه ما در مقابل بیکاری‌ها، خودکشی‌ها و فقر موجود مسئول هستیم و همه باید در قیامت پاسخگو باشیم لذا روحانیت می‌تواند در ایجاد امید و انگیزه در جامعه نقش مهمی داشته باشد و هیچ مسجدی نباید این موضوع را کنار بگذارد.

رحمانی‌فضلی در پایان خاطرنشان کرد: از این پس ماهی یکبار به استان لرستان سفر می‌کنم تا موضوع اجرای اقتصاد مقاومتی را در این استان بررسی کنم و هر دفعه یک مسئله حل می‌شود و من ماهانه این مسیر را پیگیری می‌کنم ضمن اینکه در اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به بحث اشتغال‌های روستایی خواهیم پرداخت.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر کشور: دشمنان به ایران کینه فراوان دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X