رحمانی فضلی: کشور در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر پنجشنبه درجلسه شورای اداری لرستان افزود: ایران اسلامی با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری مجذوب دل ها وکشورهای جهان بوده و در حوزه های مختلف سیاسی و امنیتی تاثیرگذاری مثبت و محکمی داشته و همچون گلستانی در میان کشورها قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: اکنون وحدت و انسجام و امید و حرکت و امنیت با اعتقاد به راه امام خمینی (ره) و ولی فقیه در کشور حکمفرما است.
رحمانی فضلی اظهار کرد: فرقه های انحرافی، سلاح های آمریکایی، دلارهای مرتجعین، توطئه های اسرائیل و خدعه زورمداران جهان اسلام را تهدید کرده ودر معرض خطر قرار داده است اما برای مقابله با تمامی اینها یک مرجع امید بنام ایران اسلامی وجود دارد.
وزیر کشور افزود: اگر همت غیور مردان نبود وضعیت کشورهای اسلامی چه می شد؟ فرقه های انحرافی به بهانه های مختلف و حجم زیاد سلاح خودجوش به وجود نیامده اند بلکه استکبار و صهیونیست حامی آنان هستند، چراکه آنها در اسناد و اعترافات خود از کینه فراوان به ایران یاد کرده اند.
وزیر کشور با بیان اینکه ایران مرکز درخشندگی حرکت دنیای اسلام است، گفت: استکبار تلاش می کند مانع فعالیت و موفقیت های ایران اسلامی شود.
رحمانی فضلی تصریح کرد: ما ملت بزرگ با کارهای بزرگ هستیم که استکبار در مقابل حقانیت ما زانو زده و پذیرش حق ما در انرژی هسته ای برای آنها راحت نبود و لغو تحریم و تهدیدها را به سختی پذیرفتند.
وی اضافه کرد: استکبار همچنان بر سر عقل نیامده و توطئه ها را رها نکرده و اینکه گفته می شوداستکبار به دنبال سازش است، یک سطحی نگری است.
وزیر کشور ادامه داد: خدعه، فریب و اعمال فشار همچنان ادامه داشته و ما باید هوشیار، بصیر و آماده باشیم.
به گفته وی گاهی مصالح شخصی ،گروهی و سیاسی چنان در عرصه فکری مردم جولان می دهد که برخی گمان می کنند شرایط نامناسب است و مایوس می شوند اما باید اطمینان داد اقتدار ایران اسلامی پابرجاست.
وی ادامه داد : در تحریم ها و کاهش قیمت نفت 50 درصد ارزش پول کشور پائین آمد ولی ایران اسلامی با نفت بشکه 25 تا 30 دلار اداره شد و این در حالی است که ملت ایران آمادگی هر نوع مقاومت برای رسیدن به آرمان ها و صیانت از یادگار شهدا و امام راحل را دارند.
رحمانی فضلی گفت: امروز توجه به امر اقتصاد محور اصلی فعالیت های کشور است و در زمانی که نفت بالاترین قیمت را داشته ،مشکلی از اقتصاد به دلیل کارکرد غلط ساختار اقتصادی حل نشده است.
وی بیان کرد : اقتصاد باید متکی بر ظرفیت داخلی و درون زا و مبتنی بر مشارکت واقعی مردم باشد و همه اقشار مردم از آثار آن بهره مند شوند.
وزیر کشور گفت : تدبیر مقام معظم رهبری به مسئله اقتصاد در راستای ایجاد عدالت اجتماعی ،جغرافیایی و اقتصادی است و ازلحاظ علمی ،اقتصادی ،سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی کاملا قابل توجیه است.
وی اضافه کرد: امروزه دنیا در حال توسعه و افزایش قدرت است و با این تغییرات باید هماهنگ شد و اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد .
به گفته وی دولت تدبیر وامید مصمم بر اجرای اقتصاد مقاومتی است و باید نگرش ها ،نظام ها و ساختارها را مبتنی بر نگرش جدید و اقتصاد مقاومتی کرد.
رحمانی فضلی ادامه داد : تحقق اقتصاد مقاومتی گرچه امری سخت ولی شدنی و قابل تحقق است و هم در سطح کلان و هم در سطح مناطق و استانی به ویژه سه استان پایلوت قابل پیگیری است.
وی بیان کرد : لرستان دارای ظرفیت های متعدد،مردم شایسته و متخصص است و مباحث و موضوعات اقتصادی این استان به صورت جدی پیگیری می شود و در راستای رفع موانع وچالش ها و تقویت پتانسیل ها و خلاقیت ها تلاش می شود.
وزیر کشور گفت : لرستان پرچم دار و پیشرو در مبحث اقتصاد مقاومتی است وموفقیت آن به معنای پیشرانی در جریان عظیم تاریخی و اقتصاد خودکفا می باشد.
وی ادامه داد : مشکل نقدینگی در این استان وجود ندارد و یک هزار و400 میلیارد ریال نقدینگی در سطح بازار این استان وجود دارد .
وی بیان کرد :مشکلات عظیم سرمایه گذاری و بروکراسی اداری یکی از مشکلات عمده ای در مسیر سرمایه گذاری در این استان است که باید در یک ماه آینده به کلی برطرف شود.
7273/7274/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رحمانی فضلی: کشور در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X