آل‌اسحاق: سیاست‌های پولی دولت با محدودیت همراه است/ رشد 30 درصدی تورم و نقدینگی

آل‌اسحاق: سیاست‌های پولی دولت با محدودیت همراه است/ رشد 30 درصدی تورم و نقدینگی

مهر/ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران با بیان اینکه سیاست‌های پولی دولت با یک محدودیت همراه است گفت: دولت معتقد است علی‌رغم کنترل تورم، نقدینگی 30 درصد رشد داشته است.

یحیی آل‌اسحاق با تاکید بر اینکه سیاست‌های انقباضی دولت باعث تشدید رکود در اقتصاد می‌شود، اظهار داشت: دولت مدعی است که پایه پولی را حفظ کرده و سیاست انقباضی نداشته است که البته به نظر می‌رسد حفظ پایه پولی عامل موثری در ثبات اقتصادی به شمار می‌رود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران افزود: سیاست‌های پولی دولت با یک محدودیت همراه است؛ چراکه دولت در کنترل تورم به دستاوردهایی در سیاست که تلاش دارد آن را حفظ نماید، در حالی که اجرای سیاست‌های خروج از رکود مستلزم تزریق منابع مالی در بنگاه‌های تولیدی کشور است. این در شرایطی است که دولت معتقد است علی‌رغم کنترل تورم، نقدینگی 30 درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در این میان بسته خروج از رکود دولت بسیار پیچیده است، اما قدرت اعمال آن نیز باید مدنظر قرار گیرد تا مشخص شود که این سیاست‌ها در عمل چقدر کارایی دارد.

به گفته آل‌اسحاق، دولت باید اجرای بسته خروج از رکود را همانند یک پروژه تعریف کرده و برای آن وحدت فرماندهی، سازمان نظارت و واحد کنترل داشته باشد و این در شرایطی است که باید جرأت و امکان برخورد کافی نیز در کنار ارکان مذکور مورد توجه واقع شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران ادامه داد: اجرای بسته خروج از رکود باید از سوی دولت هر چه سریعتر عملیاتی شود، اگرچه بخش‌هایی از دولت معتقدند که اقتصاد تا حدودی از رکود خارج شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آل‌اسحاق: سیاست‌های پولی دولت با محدودیت همراه است/ رشد 30 درصدی تورم و نقدینگی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X