حوادث/ پیشروی طوفان «اودیله» در مکزیک

حوادث/ پیشروی طوفان «اودیله» در مکزیک

فارس/ کمیسیون ملی آب مکزیک گزارش داد که پیشروی طوفان «اودیله» در مناطقی در این کشور با وجود کاهش و رسیدن به رده سوم از لحاظ شدت و قدرت تخریب احتمال دارد طی ساعات آینده قبل از رانش زمین به اوج قدرت خود برسد.

طی ساعات اولیه صبح به وقت محلی مکزیک، طوفان «اودیله» به رده سوم در مقیاس سفیر - سیمپسون رسید و به همین دلیل مقامات مکزیک دستور تخلیه شهر «کابو سان لوکاس» در شبه جزیره «باخا کالیفرنیا» را دادند.
خبرگزاری «نوتیمکس» در این خصوص نوشت: «دیوید کورن فلد» مدیر کمیسون ملی آب مکزیک (کوناگوئا) گفت، طی 24 ساعت آینده همچنان هشدارهای آب وهوایی در مناطقی از مکزیک وجود دارد؛ چرا که پیش‌بینی شده طول امواج این طوفان به 4 - 10 متر و وزش بادهای قوی با سرعت 65 کیلومتر که اوج سرعت این بادها تا 120 کیلومتر در ساعت بوده، برسد.

«کورن فلد» اعلام کرد طی آخرین ساعات پیشروی طوفان اودیله، سرعت پیشرفت آن متغیر بوده است.
وی گفت پیشروی طوفان اودیله در مناطقی از مکزیک، این کشور را تحت تاثیر قرار داده و هشدارهایی را در پی داشته است.

«فلد» از مردم مکزیک خواست به منظور نجات زندگی خود در برابر این رخداد طبیعی به توصیه‌ها و هشدارهای ستاد حوادث ملی غیر مترقبه این کشور توجه داشته باشند.
تاکنون هیچگونه خسارت جانی و مالی در این مناطق گزارش نشده است.
در مقیاس سفیر - سیمپسون، 5 گروه طوفان بر اساس قدرت تخریب و سرعت باد تعریف شده‌اند که در طوفان‌های گروه 1 با وزش باد مداوم با سرعت 119 تا 153 کیلومتر بر ساعت که میتوانند خرابیهایی را به دنبال داشته باشند، طوفان‌های گروه 2 با وزش باد مداوم با سرعت 134 تا 177 کیلومتر بر ساعت که میتوانند موجب خرابیهای گسترده‌ای شوند، طوفان‌های گروه 3 با باد مداوم با سرعت 178 تا 209 کیلومتر بر ساعت که خسارت‌های گسترده‌ای به شهرها وارد خواهند کرد و طوفان‌های گروه 4 با وزش باد مداوم با سرعت 210 تا 249 کیلومتربرساعت که میتواند یک فاجعه را رقم بزند، خلاصه میشود.

طوفان‌های گروه 5 با وزش باد مداوم با سرعتی بیش از 250 کیلومتر بر ساعت باعث ویرانی شهرها شده و فاجعه‌آمیز خواهد بود.
طوفان «اودیله» یک طوفان گرمسیری است که در اثر تورم هوای گرم در ناحیه جنوب غرب مکزیک در سواحل اقیانوس آرام تشکیل و گسترش یافته و به شمال غربی این کشور نیز رسیده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوادث/ پیشروی طوفان «اودیله» در مکزیک» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X