معاون وزیرکشور دستورالعمل ویژه ایمنی را به استانداران کشور ابلاغ کرد

معاون وزیرکشور دستورالعمل ویژه ایمنی را به استانداران کشور ابلاغ کرد

ایرنا/ معاون وزیر کشور و رییس مدیریت بحران کشور دستورالعمل و جداول برنامه ریزی هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد.

«اسماعیل نجار» روز دوشنبه گفت: این دستورالعمل با شعار «عزم ملی، تدابیر پیشگیرانه، افزایش امید وایمنی در بلایای طبیعی» در هفته ایمنی و بلایای طبیعی به همه استانداران کشور ابلاغ شد.
وی تصریح کرد: با برنامه ریزی انجام شده استانداران سراسر کشور مکلفند تا دستورالعمل های ابلاغی را دردو سطح ملی واستانی براساس اولویت ها و سیاست های سازمان مدیریت بحران کشور اجرا و گزارش های مربوطه را طبق زمان بندی گزارش دهند.

این مقام مسول وزارت کشورتاکید کرد: براساس برنامه های طراحی شده مسوولان کشوری و لشکری دراستان ها حضور می یابند و ناظران ستادی نحوه اقدامات انجام شده استانداران را ارزیابی خواهند کرد.
مشاور وزیرکشور همچنین گفت: از 19 تا 25 مهرماه هفته ایمنی و بلایای طبیعی نامگذاری شده که برای هر روز آن موضوعاتی تعیین کردیم و برنامه ها بر اساس آن به اجرا درخواهند آمد.
وی موضوع نخستین روز هفته ایمنی و بلایای طبیعی را مدیریت بحران؛ اقتصاد، فرهنگ پیشگیری و آمادگی بیان کرد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور موضوع روز دوم هفته ایمنی و بلایای طبیعی را مدیریت بحران؛ بیمه، مقاوم سازی و رعایت استانداردها ذکر کرد و گفت: سومین روز(21 مهر) به نام مدیریت بحران؛ بازسازی و بازتوانی درحوادث، چهارمین روز (22 مهر) مدیریت بحران؛ فناوری اطلاع رسانی و کاهش خسارات و پنجمین روز (23مهر) به نام مدیریت بحران خانواده و آموزش همگانی خوانده شده است .
معاون وزیر کشور گفت: محور ششمین روز هفته ایمنی و بلایای طبیعی را مدیریت بحران ؛ خانواده و آموزش همگانی وهفتمین روز آن را مدیریت بحران سازمان های مردم نهاد و تشکل های مذهبی نامیده شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیرکشور دستورالعمل ویژه ایمنی را به استانداران کشور ابلاغ کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات