معاون وزیرکشور دستورالعمل ویژه ایمنی را به استانداران کشور ابلاغ کرد

معاون وزیرکشور دستورالعمل ویژه ایمنی را به استانداران کشور ابلاغ کرد

ایرنا/ معاون وزیر کشور و رییس مدیریت بحران کشور دستورالعمل و جداول برنامه ریزی هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد.

«اسماعیل نجار» روز دوشنبه گفت: این دستورالعمل با شعار «عزم ملی، تدابیر پیشگیرانه، افزایش امید وایمنی در بلایای طبیعی» در هفته ایمنی و بلایای طبیعی به همه استانداران کشور ابلاغ شد.
وی تصریح کرد: با برنامه ریزی انجام شده استانداران سراسر کشور مکلفند تا دستورالعمل های ابلاغی را دردو سطح ملی واستانی براساس اولویت ها و سیاست های سازمان مدیریت بحران کشور اجرا و گزارش های مربوطه را طبق زمان بندی گزارش دهند.

این مقام مسول وزارت کشورتاکید کرد: براساس برنامه های طراحی شده مسوولان کشوری و لشکری دراستان ها حضور می یابند و ناظران ستادی نحوه اقدامات انجام شده استانداران را ارزیابی خواهند کرد.
مشاور وزیرکشور همچنین گفت: از 19 تا 25 مهرماه هفته ایمنی و بلایای طبیعی نامگذاری شده که برای هر روز آن موضوعاتی تعیین کردیم و برنامه ها بر اساس آن به اجرا درخواهند آمد.
وی موضوع نخستین روز هفته ایمنی و بلایای طبیعی را مدیریت بحران؛ اقتصاد، فرهنگ پیشگیری و آمادگی بیان کرد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور موضوع روز دوم هفته ایمنی و بلایای طبیعی را مدیریت بحران؛ بیمه، مقاوم سازی و رعایت استانداردها ذکر کرد و گفت: سومین روز(21 مهر) به نام مدیریت بحران؛ بازسازی و بازتوانی درحوادث، چهارمین روز (22 مهر) مدیریت بحران؛ فناوری اطلاع رسانی و کاهش خسارات و پنجمین روز (23مهر) به نام مدیریت بحران خانواده و آموزش همگانی خوانده شده است .
معاون وزیر کشور گفت: محور ششمین روز هفته ایمنی و بلایای طبیعی را مدیریت بحران ؛ خانواده و آموزش همگانی وهفتمین روز آن را مدیریت بحران سازمان های مردم نهاد و تشکل های مذهبی نامیده شده است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیرکشور دستورالعمل ویژه ایمنی را به استانداران کشور ابلاغ کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X