بیانیه پایانی نشست پاریس/ «حمایت نظامی مناسب از عراق» برای مقابله با تروریسم

بیانیه پایانی نشست پاریس/ «حمایت نظامی مناسب از عراق» برای مقابله با تروریسم

تسنیم/ به گزارش پایگاه وزارت خارجه فرانسه، کنفرانس پاریس با انتشار بیانیه‌ای با تاکید بر حمایت از عراق با تمامی ابزارهای لازم در مقابله با تروریسم در 10 بند به کار خود پایان داد.

شرکت کنندگان که شامل بحرین، بلژیک، کانادا، چین، چک، دانمارک، مصر، فرانسه، آلمان، عراق، ایتالیا، ژاپن، اردن، کویت، لبنان، هلند، نروژ، عمان، قطر، روسیه، عربستان، اسپانیا، ترکیه، امارات، انگلیس، آمریکا، اتحادیه عرب، اتحادیه اروپا و سازمان ملل بودند با استقبال از تشکیل دولت حیدر العبادی بر حمایت از اجرای حاکمیت قانون، سیاست جامعیت و تضمین اینکه همه گروه ها به طور عادلانه ای در نهادهای فدرال حضور داشته باشند و با همه شهروندان به طور عادلانه رفتار شود تاکید شده است. کشورهای شرکت کننده همه این اقدامات را برای مبارزه موفقت آمیز با داعش و دیگر گروهای تروریستی ضروری دانسته اند.
کشورهای شرکت کننده تاکید دارند که داعش نه تنها خطری برای عراق، بلکه تهدیدی برای کل جامعه بین الملل محسوب می شود. شرکت کنندگان بر پیگیری حقوقی قضایی تروریست ها تاکید دارند و از اجرای تحقیقات توسط دفتر کمیسریای عالی حقوق بشر برای مشخص شدن مجرمان حمایت می‌کنند.
شرکت کنندگان برای ریشه کن کردن داعش از منطقه تاکید کرده اند و به حمایت از دولت جدید عراق برای مبارزه با داعش با تمامی ابزارهای لازم از جمله کمکهای مناسب نظامی، با توجه به اعلام نیازهای دولت عراق، و مطابق حقوق بین الملل متعهد شده اند.
همچنین شرکت کنندگان از همکاری بر روی یک طرح عملی علیه تامین مالی تروریست ها استقبال کرده اند.
کشورهای شرکت کننده بر عزم خود برای کمک به بازسازی عراق با هدف دستیابی به توسعه متوازن منطقه ای از جمله ارائه کمک مالی برای بازسازی مناطق تخریب شده توسط داعش تاکید کرده اند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیانیه پایانی نشست پاریس/ «حمایت نظامی مناسب از عراق» برای مقابله با تروریسم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X