تازه های مطبوعات/ وازکتومی هسته‌ای

تازه های مطبوعات/ وازکتومی هسته‌ای

وطن امروز- این روزنامه در مطلبی با عنوان " وازکتومی هسته‌ای" با اشااره به پیشنهاد اخیر کشورهای 5+1 نوشت : آنچه مسلم است اینکه در چنین طرح‌ها و پیشنهادهایی ماهیت غنی‌سازی زیر سؤال می‌رود و تنها یک ویترین از آن می‌ماند به عبارتی چنین پیشنهادهایی در واقع عقیم‌سازی غنی‌سازی یا به تعبیر یک نویسنده آمریکا نشین «وازکتومی هسته‌ای» است.

آرمان-این روزنامه در سرمقاله ی خود با عنوان «دکتر روحانی و موفقیت دیگری در نیویورک» بیانِ برخی موضوع ها از سوی «حسن روحانی» در سخنرانی سازمان ملل را ضروری دانست و نوشت.اثبات اراده مستحکم ایران مبنی بر ادامه همان روند گذشته در پرونده هسته ای، وظیفه مهم رئیس جمهور در نیویورک به شمار می رود تا حجت بر گروه 1+5 تمام گردیده و به برخی تحلیل های رسانه ای در غرب خاتمه داده شود.

آفتاب یزد- این روزنامه با عنوان «ستاره نیویورک» نوشت مطمئنا امسال نیز رییس جمهور روحانی در ادامه سیاست های تنش زدایی خود باز هم به دنیا اطمینان خواهد داد که ایران و ایرانی صلح طلب و صلح جو است و تبلیغاتی که علیه کشورمان می شود کاملا مغرضانه و تحت تاثیر فشار لابی های صهیونیستی، عربی و اپوزیسیون است.

کیهان- این روزنامه در یادداشت خود با تیتر «نیویورک چه اتفاقی می افتد؟» با نگاهی انتقادی به این موضوع نوشت: قرار است در سفر رئیس جمهور محترم به نیویورک چه اتفاقی بیفتد؟ آیا می توان امیدوار بود توافقی حاصل شود؟ آیا ایران و آمریکا منافع مشترکی دارند که بتوانند بر سر موضوعات مختلف از جمله چالش هسته ای یا موضوع تروریسم و امنیت عراق همکاری کنند؟ عبارت هایی مانند «هیچ اصل ثابتی در سیاست خارجی وجود ندارد» و «هیچ دوست و دشمنی ای همیشگی نیست و می توان به تنش با آمریکا پایان داد» چقدر معتبر است و می تواند دستمایه رویکرد به آمریکا واقع شود؟

تعادل-این روزنامه در گزارشی با تیتر «شیب نزولی بازارها در نیمه اول سال» به تحولات بورس، طلا و ارز اشاره کرد. این روزنامه در ابتدای گزارش به بازار بورس اشاره کرد و نوشت: بورس تهران آخرین ماه تابستانی را با توجه به رشدی که در سه روز پایانی شهریور پی گرفت، اما درحالی با طبع آرام به استقبال فصل خزان می رود که طی شش ماه گذشته سال جاری معادل 20میلیارد دلار از ارزش بازار آن دود شد و به هوا رفت!.

ایران –این روزنامه در یادداشتی با تیتر «تأثیرات توافق تهران – ریاض» با اشاره به دیدار وزرای خارجه ایران و عربستان نوشت: این دیدارها مبتنی بر اصل اعتماد سازی میان ملت ها و دولت ها است اصلی که رویکرد تدبیر و امید به حساب می آید و پژواک آن در میان دولت های منطقه شنیده می شود و باید آن را به فال نیک گرفت. کما اینکه آنچه در یمن در حال وقوع است نتیجه اتخاذ دیدگاه های واقع بینانه در بین دولت های همسایه و منطقه است. در همین راستا باید در انتظار گشایش دیگری در لبنان نیز بود. همچنان که می توان انتظار داشت فهم واقع بینانه تری نسبت به شرایط سوریه شکل بگیرد و راه حل های واقع بینانه و منبعث از واقعیت های منطقه برای مبارزه با افراط گرایی و خشونت در این نقطه پیدا شود.

جمهوری اسلامی- در سرمقاله ی خود زیر عنوان «لایه های پنهان بحران کم آبی» نوشت: به نظر نمی رسد افکار عمومی چندان توجهی به این هشدارها و درخواست ها داشته باشد. به بیان این روزنامه، میزان و نوع مصرف آب در طبقه فرودست و متوسط جامعه مشخص و محدود است ولی طبقه فرادست جامعه با استفاده از همان آب ارزان قیمت، استخرهای شخصی خود را پر، باغچه های وسیعشان را آبیاری و خودروهای متعددشان را تمیز می کنند! اکنون هم در صورت جیره بندی آب، این طبقه فرودست و متوسط جامعه است که فشار اصلی را تحمل خواهد کرد. آیا دولت که باید مجری عدالت باشد، وظیفه ای در قبال این بی عدالتی ندارد؟! آیا طبقه مستضعف جامعه همواره باید هزینه پرخوری ها و مصرف کردن های بی حد و حصر طبقه مستکبر را بپردازد؟! حل این معضل که امروز حتی به آب هم کشیده شده، وظیفه حتمی دولت است.

جمهوری اسلامی- برگزاری نشست مطبوعاتی مسئولان در یک رسانه خبری حرکتی غیرمتعارف و نامعمول است که پیام های ویژه ای را برای مردم و بخصوص اصحاب رسانه بدنبال دارد. یکی از این پیام ها اینست که آیا حمایت رسانه هایی خاص از مسئولان عنایت متقابل این رسانه ها را در پی خواهد داشت یا خیر! روز گذشته مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران اولین نشست خبری خود را در یکی از خبرگزاری ها برگزار کرد، نشستی که می توانست در یکی از سالن های مجهز کنفرانس شورای شهر تهران برگزار شود.

جمهوری اسلامی - اظهارات وزیر خارجه عربستان سعودی در دیدار با دکتر ظریف در نیویورک که چراغ سبز جناح بازهای این کشور به ایران برای تقویت رابطه میان دو کشور است، از این نظر که درست در فردای سقوط دولت یمن صورت گرفته، توجه ناظران سیاسی را جلب کرده است. با اینکه رسانه های افراطی سعودی در روزهای گذشته در مذمت انقلاب مردم یمن داد سخن داده و ایران را متهم به حمایت از انقلابیون آن کشور می کردند، بعد از آنکه مردم یمن پیروز شدند، جناح تندروی عربستان برای حل مشکلات با دولت ایران و تقویت روابط با تهران اعلام آمادگی کرده است.

جمهوری اسلامی - یک استاد مصری دانشگاه الازهر که اخیراً به دلیل سفر به ایران فعالیت های آموزشی اش به حالت تعلیق در آمده، در دفاع از سفر خود به ایران اعلام کرد که اگر قاهره حاضر باشد، بگوید ایران کشوری دشمن است دیگر به این کشور سفر نخواهد کرد. به گزارش پایگاه خبری «بوابه نیوز»، «احمد کریمه» گفت که انتظار نداشته بعد از بازگشت از ایران و به دلیل شایعه پراکنی های افرادی که وی آنها را اعضای سلفی نفوذ کرده در الازهر خوانده مورد تهاجم واقع شود. وی برای یک هفته تدریس فقه مقارن و به دعوت معاونت بین الملل حوزه های علمیه به ایران سفر کرده بود پس از بازگشت به مصر مورد بازجویی قرار گرفت.

رسالت - سردار مسعود جزایری در مصاحبه با شبکه العالم با بیان اینکه آمریکا برای مقابله با داعش احتیاج به مشروعیت دارد، تأکید کرد: ما صراحتا اعلام می کنیم که آمریکا فاقد مشروعیت لازم برای مقابله با تروریسم است؛ برای اینکه در همان لحظه ای که آمریکا اعلام می کند علیه تروریستها می جنگد، خودش تروریسم را پرورش می دهد.

اعتماد - این روزنامه با مطرح کردن خبر دو میلیون کودک جایی به غیر از مدرسه، نوشت: بررسی و مقایسه آمار دانش آموزان ثبت نامی سال 94-93 آموزش و پرورش با نتایج سرشماری سال 90 نشان می دهد چیزی حدود یک میلیون و 922 هزار نفر از جمعیت 17-6 سال کشور در آمار دانش آموزان ثبت نامی آموزش و پرورش نیستند. از این تعداد بیش از یک میلیون و 350 هزار نفر در فاصله سنی 14-6 سال قرار دارند .

آرمان- این روزنامه بهنقل از سیدحسین موسویان نوشت: حضور رییس جمهور در نیویورک یک فرصت است که متاسفانه برخی از فعالان سیاسی به دلایل بیشتر سیاسی با برگزاری کنفرانس و هشدار به رییس جمهور و دولتمردان بیشتر سعی دارند این فرصت را از دیپلمات ها و روحانی بگیرند. حضور در مجمع عمومی سازمان ملل باید غنیمت دانسته شود. ایران و آمریکا باید در دیدارهای دوجانبه اختلافات خود را برطرف کنند و به درک متقابلی نسبت به هم دست پیدا کنند.

جوان- این روزنامه در با بازتاب عنوان بقای شبکه های اجتماعی به شرط پالایش مصادیق مجرمانه، نوشت: نگاه مشترک وزیر ارتباطات و معاون اول قوه قضاییه از هدملی و همراهی مسوولان رده بالای قوای نظام و تاکیدشان بر فراهم آوردن فضای پاک و پالایش شده برای ادامه فعالیت شبکه های اجتماعی تلفن همراه حکایت دارد؛ امری که می تواند آسیب های احتمالی و فضای سوء استفاده از این ابزارهای زندگی امروز را به مراتب کمتر و فضایی ایمن فراهم آورد.

جوان- انقلاب مردمی یمن نه تنها منجر به احقاق حقوق مردم این کشور، به ویژه زیدی ها شد و طرفداران این مذهب به رهبری حوثی ها پس از 50 سال به عرصه سیاسی در سطح ملی بازگشتند، بلکه تاثیرات بزرگ منطقه ای خواهد داشت، چراکه پس از چندین دهه، صنعا از نفوذ عربستان سعودی خارج می شود و به همین دلیل از هم اکنون می توان نشانه هایی از نرم شدن سیاست خارجی عربستان نسبت به سایر کشورها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را مشاهده کرد.

جوان -آستارا که طی این سال ها پاتوق ایرانی ها برای خرید کاپشن و لباس ها و کالاهای ارزان قیمت و لوازم آرایشی بود این روزها پاتوق دلالان میوه ایرانی و روسی شده است که به سرعت تمایل به عقد قرار داد دارند. بنابر این گزارش علت اصلی اینکه آستارا پاتوق و محلی برای صادرات و معکوس شدن واردات کالا شده بیشتر به تعرفه های گمرکی آذربایجان و تسهیل صادرات به روسیه است اما همین جذابیت ایجاد شده باعث شده تا آستارا نیز به شعبه ای از میدان تره بار تهران بدل شود.

جوان –این روزنامه با انعکاس عنوان انتقام کیارستمی از دفاع مقدس با انتقاد از حاتمی کیا، نوشت: «من از ارزش های انسانی صحبت می کردم و تو جوان ها را دعوت به جنگی می کردی که هیچ مفهومی نداشت» این خلاصه و چکیده پاسخ عباس کیارستمی، استاد سینمای شبه روشنفکران وطنی است به انتقادات ابراهیم حاتمی کیا. حالا عباس کیارستمی در حاشیه جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه سیراکیوز امریکا با توهین به دفاع مقدس و بی مفهوم خواندن آن سعی کرده است به صورت غیرمستقیم به اتهامات وارده از سوی ابراهیم حاتمی کیا نسبت به خودش پاسخ دهد.

اطلاعات –این روزنامه در مطلبی با عنوان مذاکره 18شرکت اروپایی و آسیایی برای حضور در صنعت نفت ایران نوشت:هرمز قلاوند مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران از مذاکره با ١٥ شرکت اروپایی و ٣ شرکت آسیایی برای حضور در 40 بلوک اکتشافی جدید ایران خبر داد و گفت: از ٩٦ بلوک اکتشافی که در ١٠تا ١٢ سال گذشته کشف شده ١١ بلوک تعیین تکلیف شده اند و قرارداد اکتشاف، توسعه و تولید از آنها به صورت 'بای بک' در حال انعقاد است.

‏ دنیای اقتصاد - سطح قیمت مسکن در شهر تهران با قرار گرفتن در سراشیبی نسبتا طولانی، برای سومین ماه متوالی کاهش پیدا کرد و تابستان یک‌دست نزولی را برای بازار ملک رقم زدکار‌شناسان معتقدند: سطح نرخ رشد قیمت مسکن در ماه‌های آینده متاثر از تورم خواهد بود و با توجه به اینکه در نیمه اول امسال همواره منحنی تورم بالا‌تر از منحنی رشد قیمت مسکن قرار داشت و رشد واقعی ارزش ملک منفی بود، پیش‌بینی می‌شود در نیمه دوم سال نیز این روند ادامه داشته باشد. با این تفاوت که ادامه مسیر کاهشی نرخ تورم عمومی می‌تواند به افزایش شیب منفی قیمت مسکن و در نتیجه افت بیشتر قیمت ملک منجر شود.

اعتماد – این روزنامه در مطلبی در‌باره «راهبرد برون رفت اصولگرایان از واگرایی به همگرایی» نوشته است: اصولگرایان می‌خواهند «یکی» شوند با یک بیرق و علم وارد میدان سیاست و انتخاب شدن شوند...اما کو نسخه‌ای و راه حلی. اصولگرایان دیرزمانی است که گرفتار سنگ زندان معصیت‌ها و مصایب گفتمان متصلب و منجمد خود هستند و تا زمانی که درحال و احوال گفتمانیشان، تغییری مشهود و ملموس پدید نیاورند حتی اگر از حمایت‌های بی‌دریغ و بی‌دردسر که اصلاح طلبان از آن بی‌بهره‌اند، برخوردارشوند راه به جایی نخواهند برد چرا که از نگاه مردم، از چنین گفتمانی بلاخیزد و‌تر و خشک با هم بسوزاند. 

وطن امروز – حسین قدیانی در مطلبی باعنوان "وقتی آب آبرو می برد" با اعتقاد به اینکه یوم‌الحساب دعوت فتنه‌گران 88 به طغیان در مصرف نوشت :این روزها همه رسانه‌ها پر شده‌ است از تذکر بی‌آبی. که رعایت کنید؛ کمتر مصرف کنید! شاید اعتدال در این بود که ما رسانه‌های اصولگرا نیز مثل سایر رسانه‌ها در زمان سایر دولت‌ها، از کمبود آب، چماق بر فرق دولت کنونی بسازیم اما جملگی شده‌ایم بولتن دولت! و منعکس‌کننده امر و نهی دولتمردان! بی‌هیچ کنایه‌ای! ما اگر بیشتر از رسانه‌های مدعی طرفداری از دولت اعتدال، عامل انعکاس بحران آب از زبان دست‌اندرکاران نبوده‌ایم، لااقل هیچ کمتر از آنها همراهی نکرده‌ایم با دولت در این زمینه. آنی تامل کنید. هم الان اگر نفر دوم انتخابات 24 خرداد 92 رئیس‌جمهور شده بود، مواجهه رسانه‌های مدعی، معطوف به همین بحران کم‌آبی، چه بود با دولت؟! خوب خاطرم هست؛ از 22 خرداد 88 فقط چند روز گذشته بود که دستورالعمل جدید فتنه‌گران صادر شد! چه بود این دستورالعمل؟ هیچ الا آنکه ملت را در کمال وقاحت، دعوت کرده بودند به مصرف بی‌رویه آب و برق، آنهم در ساعات پرمصرف شبانه‌روز! هم الان یوم‌الحساب آن «دعوت بی‌شرم به مصرف بی‌رویه» است که الحق باید گرفت گوش این جماعت وقیح را؛ «گیرم توهم زده بودید در انتخابات، تقلب شده، چه کار داشتید به آب؟ چه کار داشتید به برق؟» صدالبته یارای کتمان ندارند اصحاب فتنه! سندش هست!

کیهان- «همان‌گونه که نظرسنجی اخیر از مردم ایران نشان می‌دهد، امتناع از تن دادن به فرامین جهت‌دار غرب درباره برنامه هسته‌ای،‌ نقطه غرور ملی ایرانیان است.»وبسایت آمریکایی لوبلاگ این تحلیل را به قلم «مارتین پلیتینک» مدیر پیشین گروه «بتسلم» منتشر کرد. بتسلم یک سازمان وابسته به رژیم صهیونیستی است نویسنده این تحلیل خاطرنشان می‌کند: درست است که خاستگاه پشتوانه روحانی، اعتماد و اطمینان مردم ایران به بهبود زندگی‌شان است و او شهامت ناامید کردن را ندارد، اما، اگر سیاستگذاران واشنگتن بر این باورند که این به‌مثابه سلاحی سیاسی برای نشانه رفتن به سر روحانی است، اشتباه می‌کنند.

کیهان- نادر قاضی‌پور نماینده مجلس در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر ممنوعیت واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از 2500 سی‌سی گفت: «این ممنوعیت‌ها فقط در کاغذ است و خودروهای لوکسی هستند که به تازگی وارد شده‌اند.»وی با بیان اینکه شبکه فاسد واردات خودروهای لوکس و گرانقیمت متلاشی نشده می‌گوید: «با اینکه دولتمردان اعلام می‌کنند واردات متوقف شده است اینطور نیست و تنها شعار می‌دهند و گفتار درمانی می‌کنند. امروز آخرین سیستم ماشین اروپا را در سطح تهران می‌بینیم، چگونه به ایران وارد شده است.»

رسالت – کاظم انبارلویی در یادداشتی باعنوان "فریب جدید " نوشت: در آستانه رفتن رئیس‌جمهور به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل و در حال و هوای مذاکرات هسته‌ای که اکنون در نیویورک در حال برگزاری است، خبرگزاری‌ها خبر از "پیشنهاد جدید هسته‌ای آمریکا به ایران" داده‌اند.این پیشنهاد یا پیشنهادها یک فریب تازه است که مورد مخالفت تیم مذاکره‌کننده قرار گرفته است. در صورت صحت هم نمی‌توان اعتمادی به آنها کرد. چرا که آنها به راحتی زیر تعهدات خود در توافق ژنو زده‌اند، لذا چه اعتمادی می‌توان به صداقت آنها در طرح این‌گونه پیشنهادها کرد؟

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تازه های مطبوعات/ وازکتومی هسته‌ای» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X