تولید شناسنامه جدید در بن بست تامین اعتبار

تولید شناسنامه جدید در بن بست تامین اعتبار

ایرنا/ مدیرکل امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد، هزینه تعویض و صدور شناسنامه مکانیزه از 100 به 150 هزار ریال افزایش یافته است.

' محسن اسماعیلی ' افزود: همچنین هزینه صدور شناسنامه المثنی برای کسانی که شناسنامه آنها مفقود شده 200 هزار ریال است.

وی با اشاره به صدور یک میلیون و 50 هزار جلد شناسنامه طی پنج ماه اخیر در کشور اظهار داشت: برای افرادی که به سن 15 سالگی رسیده اند و باید شناسنامه آنها عکس دار شود و یا کسانی که به دلایل مختلف شناسنامه آنها دچار مفقودی، پارگی و آبرفتگی شده شناسنامه جدید صادر می شود.

اسماعیلی با بیان اینکه از سال 89 تاکنون حدود هشت میلیون شناسنامه مکانیزه صادر شده ،ادامه داد: هنوز فراخوان عمومی برای تعویض شناسنامه های قدیمی وجود ندارد.

***شناسنامه قدیمی اعتبار دارد
این مقام مسوول در سازمان ثبت احوال با تاکید بر اینکه اعتبار شناسنامه های قدیمی یا شناسنامه های جلد قرمز همچنان به قوت خود باقیست،گفت : بنده که مسوولیتی در ثبت احوال دارم شناسنامه ام قرمز رنگ است و تاکنون لزومی برای تعویض نبوده لذا تا زمانی که ضرورتی وجود نداشته باشد نیازی به تعویض شناسنامه نیست.

مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور ،ضریب امنیتی بالا و عدم جعل را از مهم ترین ویژگی های شناسنامه جدید خواند که دارای استاندارد ملی است.

وی افزود، مشکلاتی که در گذشته در زمینه درج غلط املایی اسامی وجود داشت در شناسنامه های مکانیزه وجود ندارد و با توجه به ضریب امنیت بالای این شناسنامه ها تاکنون گزارشی مبنی بر جعل این شناسنامه ها ارائه نشده است.

نامبرده درباره اینکه چه مدت زمانی برای تعویض کل شناسنامه های ایرانیان لازم است، گفت : اگر بحث های اعتباری سازمان ثبت احوال حل شود، مشکلات خاصی در این زمینه وجود ندارد، چرا که مشکل اصلی، تامین اعتبار تولید شناسنامه جدید است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید شناسنامه جدید در بن بست تامین اعتبار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X