تیم انتخاباتی «عبدالله»: روند بررسی و بازشماری آرای انتخابات افغانستان سناریوی سیاسی بود

تیم انتخاباتی «عبدالله»: روند بررسی و بازشماری آرای انتخابات افغانستان سناریوی سیاسی بود

تسنیم/ سخنگوی تیم انتخاباتی «اصلاحات و همگرایی» گفت: روند بررسی و بازشماری آرا از لحظه‌ای که آغاز شد یک سناریوی سیاسی بود بنابراین تیم انتخاباتی عبدالله ارتباط خود را با این روند قطع کرده است.

«فضل الرحمن اوریا» سخنگوی تیم انتخاباتی «اصلاحات و همگرایی» گفت: روند بررسی و بازشماری آرا از لحظه‌ای که آغاز شد یک سناریوی سیاسی بود بنابراین تیم انتخاباتی عبدالله ارتباط خود را با این روند قطع کرده است.
وی با اشاره به مذاکرات سیاسی بین تیم‌های انتخاباتی اصلاحات و همگرایی و «تحول و تداوم» اظهار داشت: در حال حاظر مذاکرات سیاسی بین کاندیداها و تیم‌های آن‌ها در جریان است اما تاکنون نتیجه‌ای نداشته و پیشرفتی نیز بدست نیامده است.
اوریا، تیم انتخاباتی تحول و تداوم به رهبری «اشرف‌غنی احمدزی» را متهم به ایجاد تنش و بن‌بست سیاسی کرد و گفت: تیم انتخاباتی احمدزی قصد دارد با استفاده از ترفندهای سیاسی مانند ایجاد بن‌بست، روند سیاسی را در افغانستان منحرف کند تا به خواسته‌های خود برسد.
سخنگوی تیم انتخاباتی اصلاحات و همگرایی هشدار داد که اگر تیم تحول و تداوم دست از بکار بردن ترفندهای سیاسی برندارد مجبور می‌شوند در مورد تعلیق رابطه خود با روند بررسی و تفتیش آرای دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان تصمیم جدیدی بگیرند و نشست‌های سیاسی را قطع کنند.
این سخنان در حالی مطرح می‌شود که مذاکرات سیاسی میان تیم انتخاباتی افغانستان به پایان رسیده و نتیجه این مذاکرات، اکنون در اختیار هر کاندیداها قرار دارد و درنظر است نتایج نهایی نشست‌ها به سمع و نظر مردم این کشور برسد.
با این حال تیم اصلاحات و همگرایی اعلام کرده است که نتیجه نهایی انتخابات افغانستان را نخواهد پذیرفت و از نظر آنان روند بررسی و بازشماری و نتایج آن مشروعیت نداشته و فاقد اعتبار است.
همچنین تیم انتخاباتی عبدالله در تلاش است تا براساس توافقنامه سیاسی که میان کاندیداهای ریاست‌جمهوری افغانستان به امضا رسیده، حکومت وحدت ملی با ملاحظات این تیم تشکیل شود.
اما تیم تحول و تداوم با جبهه گیری علیه موضع تیم اصلاحات اعلام کرد: حکومت وحدت ملی در افغانستان مشروعیت خود را فقط برپایه روشن شدن نتیجه نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور به دست خواهد آورد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تیم انتخاباتی «عبدالله»: روند بررسی و بازشماری آرای انتخابات افغانستان سناریوی سیاسی بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X