معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان: بزرگترین برنامه بهسازی حرفه‌ای معلمان امسال اجرا می‌شود

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان: بزرگترین برنامه بهسازی حرفه‌ای معلمان امسال اجرا می‌شود

فارس/ معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان گفت:‌ درس کارورزی برنامه اجرایی است که با مدرس مشترک و همراه با معلم انجام می‌شود و بزرگترین برنامه بهسازی حرفه‌ای معلمان آموزش و پرورش است.

نعمت‌الله موسی‌پور امروز در دومین روز از نهمین اجلاس رؤسای پردیس‌ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور که در پردیس شهید مفتح شهر ری برگزار می‌شود در سخنانی اظهار داشت: بحث کیفیت آموزشی واقعیت داشته و طلب مخاطبان ما یعنی دانشجویان است و تأکید ریاست دانشگاه، پشتیبان این امر است.

وی ادامه داد: برنامه ارتقاء کیفیت آموزش شامل ضرورت تغییر در جهت کیفیت، عاملان تغییر در خدمت کیفیت، حامیان تغییر در جهت کیفیت و ناظران بر تغییر در جهت کیفیت است.
موسی‌پور افزود: برنامه‌های اعتلای کیفیت آموزشی نیز شامل انتخاب مدرس بر اساس صلاحیت تدریس، زمان و مکان آموزش، فعالیت موظف تدریس و غیر تدریس، توزیع دروس و تقدم اعضا در کل استان بوده و نظارت بر تدریس، زمان، محتوا و ارزشیابی توسط گروه آموزشی و منابع درسی حائز اهمیت بسیار است.

وی اضافه کرد: اعلام می‌کنیم در نیمسال آینده ارائه جزوه ممنوع است و آنچه گروه می‌بیند و تحصیل می‌کند را خودمان منتشر می‌کنیم.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان به ضرورت بازنگری برنامه‌های درسی اشاره کرد و گفت: عمر دراز برنامه‌ها، هماهنگی با سند تحول آموزش و پرورش و رویکردهای بنیادین بر تربیت حرفه‌ای با تمرکز بر شایستگی‌محوری و عملگرایی مورد تأکید است که بخشی از این برنامه‌ها از مهر آغاز می‌شود.

موسی‌پور اضافه کرد: کارورزی برنامه اصلی پیوند نظریه با عمل است و درس کارورزی برنامه اجرایی با مدرس مشترک و همراه با معلم راهنما انجام می‌شود و بزرگترین برنامه بهسازی و تحرک حرفه‌ای معلمان آموزش و پرورش است و می‌خواهیم نشان دهیم 10 هزار معلم را با یک‌هزار مدرس را تا پایان نیمسال آموزش می‌دهیم.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: بهترین مدرسان شما که بتوانند توان دانشگاه را به نمایش گذارند برای درس کارورزی انتخاب کنید چرا که کارورزی نماد عمل علمی ما در مدرسه است و برنامه فوق سنگین دانشگاه فرهنگیان است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان: بزرگترین برنامه بهسازی حرفه‌ای معلمان امسال اجرا می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X