اجرائی شدن آئین‌نامه ایمنی آزمایشگاه‌های دانشگاهی

اجرائی شدن آئین‌نامه ایمنی آزمایشگاه‌های دانشگاهی

واحد مرکزی خبر/ هم‌اندیشی ارتقای ایمنی در آزمایشگاه‌های دانشگاهی در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
در این هم‌اندیشی مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری بر افزایش ضریب ایمنی و کاهش خطرات زیست محیطی آزمایشگاه‌های وابسته به دانشگاه‌ها تأکید کرد.
دکتر بختیاری همچنین اولویت اول در بحث تجهیزات را ایمنی دانست و گفت: آئین نامه ایمنی آزمایشگاه‌ها به زودی به صورت منسجم در سراسر کشور اجرایی می‌شود.
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری با بیان اینکه تقویت آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه‌ها در اولویت است افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قصد دارد آزمایشگاه های درجه یک و دو را تقویت کند.
بختیاری در تعریف آزمایشگاه‌های درجه یک گفت: آزمایشگاه درجه یک آزمایشگاه جامعی است که فقط بخش خصوصی در آن دخیل است و دارای درجه بین المللی است و تجهیزات استاندارد و به روز دارد و از لحاظ گرفتن وام، وزارت علوم تسهیلات در اختیارش قرار می دهد و همچنین به این بخش صندوق توسعه صادرات نیز تا هر مبلغی وام اعطا می‌کند.
وی افزود: قرار است ابتدا در تهران این آزمایشگاه به زودی شکل بگیرد و در مناطق دیگر کشور نیز که دارای توانمندی هستند این آزمایشگاه در همه ابعاد راه اندازی شود که علاوه بر پاسخگویی به کشور در منطقه نیز پاسخگو باشد.
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری، آزمایشگاه‌های مرکزی داخل دانشگاه‌ها را آزمایشگاه‌های درجه دو دانست و گفت: آزمایشگاه مرکزی باید امسال شکل بگیرد و اگر در دانشگاه‌ها وجود دارد نیاز به تقویت دارد، این آزمایشگاه‌ها باید سعی کنند علاوه بر درجه کیفیت داخلی درجه کیفیت بین‌المللی نیز دریافت کنند.
بختیاری با اشاره به اینکه امسال برای ترمیم و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی محدودیتی نداریم افزود: دانشگاه‌ها با توجه به اعلام نیازها از طریق شبکه شاعا و بودجه های موجود که در اختیارشان قرار گرفته می توانند اقدام کنند و با استفاده از هزینه هایی که در اختیار دارند ترمیم و نگهداری تجهیزات را انجام دهند.
وی گفت: برنامه ما این است که برای سال های آتی سعی کنیم بودجه ای مطمئن برای تجهیزات، ترمیم و ایمنی تجهیزات پیش‌بینی کنیم و بودجه‌های مناسب در اختیار آزمایشگاه‌ها قرار دهیم و همچنین تقویت آزمایشگاه‌ها از لحاظ آموزش، تعمیر، نگهداری و ارائه سرویس به نیازمندان (دوره‌های تخصصی و خارج از محیط دانشگاه) در نظر گرفته شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرائی شدن آئین‌نامه ایمنی آزمایشگاه‌های دانشگاهی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X