سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری: به جای خانه احزاب، باشگاه احزاب تشکیل شود

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری: به جای خانه احزاب، باشگاه احزاب تشکیل شود

ایرنا/ سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه همچنان مخالف بازگشایی خانه احزاب هستیم گفت : به جای خانه احزاب، باشگاه احزاب در جهت انجام امور صنفی احزاب تشکیل شود.

سید کمال سجادی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره علت مخالفت تشکل متبوعش با بازگشایی خانه احزاب به شکل فعلی گفت: ادامه کار خانه احزاب سابق دیگر قانونی نیست و زمانش نیز گذشته است.

وی افزود: افرادی که برخی از آنها مدیران خانه احزاب بودند حزبشان منحل شده است.

سجادی با تاکید بر شکل گیری باشگاه احزاب به جای خانه احزاب گفت: برای تشکیل باشگاه احزاب نیز براساس ضوابطی که در این زمینه وجود دارد وزارت کشور با همکاری احزاب می تواند وارد این موضوع شود.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: یکی از اشکالات خانه احزاب این بود که احزابی حق رای داشتند که در حد و اندازه یک حزب واقعی نبودند و عمدتا هم اینگونه احزاب از سوی اصلاح طلبان تشکیل می شد که مانند سایر احزاب شاخص، حق رای داشتند که بجا و مناسب نبود.

وی معتقد است خانه احزاب به جای کار صنفی، کار خطی و جناحی انجام می داد که ما با این مسئله مخالفیم.

به گفته سجادی باشگاه احزاب باید به درستی کار صنفی یعنی تعمیق تحزب در کشور و رفع مشکلات احزاب، را دنبال کند و در باشگاه همه احزاب باید مشارکت و همکاری مناسبی در جهت منافع احزاب داشته باشند. این در حالی است که خانه احزاب موضع گیری اصلاح طلبان را بزرگ نمایی می کرد و کار صنفی انجام نمی داد.

به گزارش ایرنا، یکی از اعضای کمیته اجرایی خانه احزاب بتازگی گفته است : مشکلات قانونی پیش روی خانه احزاب برای بازگشایی برطرف شده و این بازگشایی قطعی شده است.'

بر پایه اساسنامه این نهاد، باید بیشتر از یک سوم اعضا بازگشایی خانه احزاب را امضا می کردند در حالی که 80 امضا از احزاب اصلاح طلب و اصولگرا و اعتدالگرا جمع شده است . این در حالی است که جبهه پیروان خط امام و رهبری و حزب موتلفه حاضر به امضای آن نشده اند.

گفتنی است بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم وزیر کشور در جلسات مشترکی با احزاب کمیته سه جانبه ای متشکل از نمایندگان احزاب، دولت و مجلس را موظف کرد تا موضوع بازگشایی خانه احزاب را پیگیری کنند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری: به جای خانه احزاب، باشگاه احزاب تشکیل شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X