سلول درمانی ایران حرف اول را در خاورمیانه می‌زند

سلول درمانی ایران حرف اول را در خاورمیانه می‌زند

طبنا نیوز/ هدی معدنی در اردبیل اظهار کرد: تا مدت‌ها تصور می‌شد که قلب فاقد خصوصیات خودترمیمی است و حتی در مورد عصب هم چنین تفکری وجود داشت و در کتاب‌های پزشکی ما نوشته شده بود که اگر عضله قلب و اعصاب آسیب ببینند، دیگر ترمیمی برای آنها وجود نخواهد داشت.
وی افزود: در سال 2006 مقاله‌ای منتشر شد که در آن قلب یک عضو خود ترمیم کننده معرفی شد هر چند که قابلیت بازسازی آن در حد عضو پوست نیست، اما این قابلیت برای قلب نیز به صورت محدود وجود دارد.
مسئول بخش قلب و عروق کلینیک سلول درمانی پژوهشگاه رویان گفت: امروزه ما می‌توانیم از سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌ها و ضایعات قلبی استفاده کنیم.
معدنی بیان کرد: در حال حاضر در کلینیک سلول درمانی روی بیمارانی که دچار سکته قلبی شده‌اند و بیماران مبتلا به نارسایی قلبی با استفاده از سلول‌های بنیادی خدمات درمانی ارائه می‌دهیم.
معدنی ادامه داد: زمانی که بافت قلب بیماران در اثر سکته قلبی می‌میرد و یک مرگ غیر‌قابل برگشت است، ما می‌توانیم با استفاده از سلول‌های بنیادی این بافت را تا حدودی زنده کنیم که در این حالت کیفیت زندگی بیماران تغییر کرده، حال عمومی آنها بهبود یافته و معیارهای اکو آنها بهتر می‌شود و به دنبال آن آزمایش خون اختصاصی آنها بهبود می‌یابد.
وی گفت: استفاده از سلول‌های بنیادی به ما کمک می‌کند حتی اگر بیمار کاندید پیوند قلب هم باشد بتوانیم حداقل پیوند آن را عقب بیندازیم.
این پژوهشگر رویان ادامه داد: در حال حاضر در کتاب‌های پزشکی سلول درمانی برای درمان بیماری‌های قلبی وارد شده اما نه به عنوان درمان 100 درصد، بلکه به عنوان یک گزینه درمانی.
وی افزود: در رابطه با سلول درمانی بیماری‌های قلبی تقریباً در خاورمیانه حرف اول را می‌زنیم و بیماران خارجی زیادی را برای درمان پذیرش می‌کنیم.
مسئول بخش قلب و عروق کلینیک سلول درمانی پژوهشگاه رویان عنوان کرد: ما حتی مراجعه‌کنندگان امریکایی و اروپایی را نیز برای درمان در این کلینک شاهد هستیم اما در سطح خاورمیانه بیماران عرب بسیاری داریم که از کشورهای کویت، بحرین، کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق به این مرکز مراجعه می‌کنند.
معدنی در پایان گفت: ما در خصوص خدمات این کلینیک به طور گسترده تبلیغات نمی‌کنیم اما اغلب مبلغان ما بیمارانی هستند که با مراجعه به این مرکز سلامتی خود را باز یافته‌اند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سلول درمانی ایران حرف اول را در خاورمیانه می‌زند » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X