به خطر افتادن حیاط خلوت برخی آقایان دلیل کندی روند واگذاری سرخابی‌هاست

به خطر افتادن حیاط خلوت برخی آقایان دلیل کندی روند واگذاری سرخابی‌هاست

ایسنا/ یک عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی به خطر افتادن حیاط خلوت و از دست دادن جایگاه و منافع برخی افراد را دلیل تعلل در خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی دانست.
غلامرضا اسداللهی اظهار کرد: موضوع واگذاری باشگاه‌های ورزشی و به ویژه استقلال و پرسپولیس سال‌هاست مطرح می‌شود، اما چسبندگی دستگاه‌های دولتی و بعضا اعتمادی که برای اداره امور به مردم نداریم باعث شده این روند، روندی کندی باشد.
وی افزود: بخشی از این چسبندگی از ناحیه دست‌اندرکاران است؛ زیرا خیلی از آقایان به این دلیل که ممکن است حیاط خلوت‌هایشان به خطر بیفتد یا مسئولیت‌شان از بین برود این زمینه را برای واگذاری فراهم نمی‌کنند.
نماینده مردم تربت جام در مجلس ادامه داد: از سویی شاید فکر می‌کنیم بخش خصوصی و مردم به این بلوغ نرسیده‌اند که بتوانند مثل دولت این بخش‌ها را اداره کنند در حالیکه مواردی بوده که دولت نتوانسته به خوبی شرکتی را اداره کند و آن شرکت زیان‌ده بوده اما وقتی به بخش خصوصی واگذار شده با تغییر شیوه و رویه به سوددهی رسیده است بنابراین باید این اعتماد را به مردم داشته باشیم و مردم را بالغ فرض کنیم زیرا آنها نشان داده‌اند می‌توانند بهتر از دولت امور را اداره کنند.
این عضو فراکسیون ورزش مجلس خاطرنشان کرد: کسانی که جایگاه و منافعی برای خود فرض کرده‌اند به این خاطر که اختیارات وسیع‌شان از دست می‌رود تعلل می‌کنند و زمینه واگذاری را فراهم نمی‌کنند البته سازمان خصوصی‌سازی برای این به وجود آمده که بتواند زمینه واگذاری به شکل واقعی را فراهم کند.
اسداللهی با تاکید بر لزوم خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی تصریح کرد: باشگاه استقلال و پرسپولیس هم باید به مردم واگذار شوند. در حال حاضر باشگاه‌های خصوصی به خوبی اداره می‌شوند و هیچ حرف و حدیثی در آن نیست اما استقلال و پیروزی با وجود استفاده از سرمایه دولت خوب اداره نمی‌شوند و وضعیت این باشگاه‌ها از جمله هزینه‌هایی که آنها برای خرید بازیکنان و اداره باشگاه‌ها می‌کنند در باشگاه‌های دیگر هم اثرگذار است.
وی واگذاری امور به دست مردم را فرصتی برای کشور دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر بیش از 80 درصد وجوه دست دولت است و اقتصاد ما یک اقتصاد شبه دولتی است در حالیکه باید به سمت خصوصی‌سازی برویم و قانون اصل 44 که رهبری هم از روند کند اجرای آن گله دارند به خوبی اجرا کنیم.
این عضو فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به مصوبه مجلس برای واگذاری باشگاه‌های ورزشی در چارچوب قانون بودجه، اظهار کرد: مجلس همان‌طور که یک قانون را تصویب می‌کند باید بر اجرای آن نظارت کند زیرا اگر اجرای قانون مصوب انجام نشود گویی که قانونی وضع نشده است لذا باید به موازات قانونگذاری، برای اجرای قانون هم نظارت لازم را داشته باشیم.
اسداللهی با تاکید بر لزوم نظارت مجلس بر واگذاری باشگاه‌های ورزشی، اظهار کرد: سال‌ها زمزمه واگذاری باشگاه‌ها وجود داشته اما اراده‌ای برای این کار نیست البته اخیرا آقای گودرزی، آقای خادم را مامور کرده و کارهایی هم انجام شده است.
وی در پایان گفت: اگر ما امروز این کار را انجام دهیم و مسیر خصوصی‌سازی باشگاه‌ها را هموار کنیم هزینه‌هایش برای کشور کمتر است و بهتر از فردا خواهد بود به ویژه که این موضوع علاوه بر اینکه قانون مصوب مجلس است، جزو مطالبات مردم و دغدغه فرهیختگان جامعه است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «به خطر افتادن حیاط خلوت برخی آقایان دلیل کندی روند واگذاری سرخابی‌هاست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X