آسمان در همین نزدیکی است ،گاهی به آن نگاه کن

آسمان در همین نزدیکی است ،گاهی به آن نگاه کن

ستاره شناسی/ خیره شدن به صفحه نمایش ِکامپیوتر های شخصی، لپ تاپ، تلفن های هوشمند، تبلت و... مدت هاست که کار ما همین شده است و ساعت های متوالی در شبانه روز در محل کار یا خانه، مدرسه و دانشگاه، مهمانی یا مسافرت و هرکجای دیگری به آن ها چشم می دوزیم. سرهای همیشه پایین و کمرهای خم شده برای خواندن اخبار، گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم، ارتباط با دیگران و کارهایی از این دست.

این بار سرت را بالا بگیر و به آسمان نگاهی بیانداز، صفحه ای بسیار بزرگ با وضوحی باور نکردنی، سرشار از زیبایی های پیدا و پنهان که سال هاست به انتظار تو نشسته است. سال هاست که تو را می خواند تا اندکی تماشایش کنی، تا از جلوه های زیبایش به وجد آیی، و در مقابل عظمتش فروتن گردی.
اگر از روزمرگی ها خسته شده ای و زندگی برایت تکراری است، اگر به دنبال آرامش قلبی می گردی، اگر روحت نیازمند یک هوای تازه است و هزار اگر دیگر، فقط کافی است با آسمان یکی شوی. چرا که این گنبد گیتی بی نهایت سخاوتمند است و هیچ وقت خود را از کسی دریغ نمی کند.
سوسوی ستارگان، صورت های فلکی با اسم های عجیب شان، درخشش ماه نقره ای، فروغ سیارات رنگارنگ، گذر دنباله دارها، بارش شهاب ها، نوار زیبای کهکشان مادری، سحابی های ، عظمت کهکشان های دیگر، خوشه های ستاره ای و... تنها بخشی از جلوه گری این گستره بی انتهاست.
به هر کجای آسمان که نگاه کنی جلوه ای از آن تو را کنجکاوتر کرده و در حالی که حسی غریب وجودت را فرا می گیرد، زمزمه ای خواهی شنید، مرا کشف کن...
همه این زیبایی ها به رایگان در اختیار تو است و احتیاجی نیست بابت تماشای آن هزینه ای متحمل شوی. در ابتدا حتی نیاز به تلسکوپ، دوربین و یا ابزارهایی از این دست، نداری. تنها کافی است که بخواهی ، یک آسمان تاریک و چشمانت، این دو همه چیزی است که به آن نیاز خواهی داشت.
هرکجای این کره خاکی که به دنیا آمده باشی، با هر نژاد و زبانی آسمان از آن توست. فرقی نمی کند چقدر تحصیل کرده ای، ثروتمندی یا فقیر آسمان برای همه یکسان است.

آسمان در همین نزدیکی است، گاهی به آن نگاه کن...

آسمان در همین نزدیکی است ،گاهی به آن نگاه کن

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آسمان در همین نزدیکی است ،گاهی به آن نگاه کن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X