رشته اپتیک علمی کاربردی موازی کاری با اپتومتری است

رشته اپتیک علمی کاربردی موازی کاری با اپتومتری است

ایسنا/ دکتر ناصر صادق پور رشته اپتومتری را جزو رشته های علوم پزشکی دانست و بیان کرد: این رشته در دانشگاه های علوم پرشکی تدریس می شود و فارغ‌التحصیلان نیز با مجوز و تمام سازمان مربوط به ما سازمان های حوزه امور پزشکی و سلامت هستند.

وی رشته اپتیک با اپتومتری را متفاوت دانست و گفت: رشته اپتیک در دانشگاه های علمی-کاربردی تدریس می شود که با بخشی از وظایف کاری اپتومتری همپوشانی دارد .

صادق پور با اشاره به ادعای وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت مبنی بر اینکه وظایف ساخت عینک جزو وظایف ماست با وزارت بهداشت وارد بحث شده که درنهایت با ارجاع این پرونده به مراجع حقوقی، دیوان عدالت اداری به نفع وزارت بهداشت رأی داد،‌ اظهار کرد: اگر درحال حاضر وزارت علوم بخواهد به دانشگاه های علمی کاربردی برای تدریس رشته اپتیک در این دانشگاه ها مجوز دهد،‌ ما این را قبول نداریم چون به نوعی موازی کاری است.

وی اشتغال دانشجویان این رشته را به علت کمبود عرضه نسبت به تقاضا خوب توصیف کرد و افزود: نسبت به دیگر رشته ها بیکاران این رشته کمتر است.

صادق‌پور که دبیر اجرایی پنل پزشکی قانونی در رشته های اپتومتری بود که روز جمعه پیرامون مباحث حقوقی و قانونی این رشته برگزار شد، گفت: دراین همایش مباحثی درباره معاینات اطفال، تعویض لنزهای طبی،‌ کار با افراد کم بینا و تجهیزات و وسایل مربوط به تعیین نمره عینک و معاینات قبل و بعد از عمل مطرح شد.

او با اشاره به اینکه حیطه وظایف ما کار با بیماران چشمی است و هرگونه خطای سهوی می تواند تبعات قانونی داشته باشد، افزود: توجیه کردن بیمار،‌ تشخیص موارد مشکوک به بیماری های خاص ازجمله مباحثی بود که رئیس سازمان پزشکی قانونی در پنل مطرح کرد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشته اپتیک علمی کاربردی موازی کاری با اپتومتری است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X