پزشک خانواده در شهرهای زیر 20 هزار نفر امسال اجرا می شود

پزشک خانواده در شهرهای زیر 20 هزار نفر امسال اجرا می شود

طبنا نیوز/ دکتر سید حسن هاشمی در هشتمین سفر استانی هیات دولت به استان خراسان رضوی، در سبزوار، گفت: ساخت بیمارستان حشمتیه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار که 92 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، تا پایان امسال تکمیل و راه‌اندازی می‌شود.
وی همچنین به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: بدون تردید اجرای این طرح در کل کشور از جمله سبزوار در کاهش هزینه‌های درمانی بیماران و افزایش کیفیت ارائه خدمات موثر است.
وی گفت: در این طرح پرداخت هزینه‌ها در بخش بستری به 10 درصد و در شهرهای زیر 20 هزار نفر به 5 درصد کاهش یافته است؛ دارو، واکسن، مکمل‌های غذایی و بسیاری از خدمات برای مادران باردار و نوزادان در این طرح رایگان است.
وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد که با همت مسوولان بهداشتی - درمانی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نحوه ارائه خدمات در این استان ارتقا یابد و موجب رضایتمندی مردم شود.
بهره‌برداری از بخش‌های جراحی قلب باز، رادیوتراپی و VIP بیمارستان واسعی سبزوار
همزمان با هشتمین سفر استانی هیات دولت به استان خراسان رضوی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخش‌های جراحی قلب باز و رادیوتراپی بیمارستان واسعی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به بهره‌برداری رسید.
دکتر علیرضا مسلم، رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بخش رادیوتراپی در مکانی به مساحت 650 مترمربع و اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال کلید خورد و عملیات اجرایی آن از دی ماه سال 92 آغاز شد. بخش جراحی قلب باز بیمارستان واسعی نیز در فضایی به مساحت 520 مترمربع و اعتباری بالغ بر هشتاد میلیارد ریال کلید خورده و از سال 91 عملیات اجرایی آن آغاز شده است. این بخش شامل 2 اتاق عمل و 8 تخت ICU می باشد که به بهره برداری رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در مراسم راه‌اندازی این بخش گفت: بخش VIP بیمارستان واسعی سبزوار در مکانی به مساحت 400 مترمربع و هزینه‌ای بالغ بر 5 میلیارد ریال از چند ماه گذشته آغاز و امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پزشک خانواده در شهرهای زیر 20 هزار نفر امسال اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات