اختصاص 40 میلیارد ریال برای راه اندازی شبکه تلویزیونی زیارت

اختصاص 40 میلیارد ریال برای راه اندازی شبکه تلویزیونی زیارت

ایرنا/ شورای اسلامی شهر مشهد با اختصاص 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری به منظور راه اندازی شبکه تلویزیونی ملی زیارت موافقت کرد.
طرح راه اندازی شبکه تلویزیونی زیارت در سطح ملی از سوی کارگروه ملی زیارت اواخر سال 1392 به استان خراسان رضوی ابلاغ شد.
اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در نشست امروز(دوشنبه) خود با لایحه دو فوریتی شهرداری مبنی بر پرداخت 40 میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی شبکه ملی زیارت به صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی موافقت کردند.
شهردار مشهد نیز در این نشست گفت: کمک به راه اندازی این شبکه تلویزیونی در مشهد نوعی مشارکت عمومی است و سود آن شامل حال همه می شود.
'سیدصولت مرتضوی' افزود: راه اندازی شبکه تلویزیونی ملی زیارت نیازمند حداقل 260 میلیارد ریال اعتبار است.
'علی اصغر نخعی راد' از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این نشست با اشاره به اینکه پروژه های ملی باید از طریق دولت اجرا شوند، به عنوان مخالفت این لایحه گفت: خلاف قانون است که از بودجه شهرداری به سازمان های دولتی کمک شود.

نایب رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد نیز در مخالفت با این لایحه گفت: شهرداری در بحث گران کردن بلیط اتوبوس از کمبود اعتبارات و صرفه جویی سخن می گفت ولی بر پرداخت مبلغ 40 میلیارد ریال برای راه اندازی این شبکه که خارج از وظایف قانونی اش است اصرار دارد.
'علی اصغر لطفی' افزود: شهرداری بهتر است به جای تخصیص اعتبارات و مشارکت در پروژه های ملی، به ساماندهی شهر و وضعیت معراج شهدا مبادرت ورزد.
'غلامرضا بصیری پور' دیگر عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در موافقت با این لایحه گفت: مشهد سالیان متمادی است که عنوان ملی را یدک می کشد بدون اینکه هیچ اقدامی در این زمینه انجام شود.
وی افزود: نه تنها باید هرچه زودتر شبکه ملی زیارت راه اندازی شود بلکه باید در صدد راه اندازی شبکه جهانی زیارت نیز باشیم.
وی ادامه داد: حتی یک ثانیه تاخیر نیز در راه اندازی این شبکه تلویزیونی جایز نیست.
بر اساس این مصوبه در صورتی که شبکه ملی زیارت حداکثر ظرف مدت سه ماه از تصویب لایحه شورای اسلامی شهر مشهد راه اندازی نشود، صدا و سیمای خراسان رضوی موظف به برگشت مبلغ تخصیصی از سوی شهرداری خواهد بود.
براساس مصوبات نشست راه اندازی شبکه تلویزیونی ملی زیارت که شهریورماه امسال با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد، مقرر شد تا پنجم مهر ماه جاری از سوی استانداری خراسان رضوی 20 میلیارد و از سوی شهرداری مشهد 40 میلیارد ریال به صدا و سیمای این استان برای راه اندازی این شبکه پرداخت شود.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختصاص 40 میلیارد ریال برای راه اندازی شبکه تلویزیونی زیارت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X