الزهار: تئوری امنیت اسرائیل فروپاشید

الزهار: تئوری امنیت اسرائیل فروپاشید

تسنیم/ محمود الزهار از مسئولان ارشد جنبش حماس تاکید کرد که جنگ غزه تئوری امنیت رژیم اسرائیل را فروپاشید.

محمود الزهار در گفت‌وگو با روزنامه القدس العربی تصریح کرد: اسرائیل شکست خورده است و در این برهه ناگزیر است که شکست خود را ترمیم کند. تئوری امنیت اسرائیل که آن را بر جهان عرب و جهان به مدت 66 سال تحمیل کرده بود، در جنگ اخیر غزه فروپاشید. اسرائیل زیر این دغدغه بزرگ نمی تواند زندگی کند.
وی افزود: دشمن اسرائیلی در سایه بحرانی واقعی از 66 سال پیش زندگی می کند و امروز تلاش خواهد کرد که توافق های اجرایی در قاهره با فلسطینی ها شانه خالی کرده و فرار کند.
الزهار در عین حال از ضعف همبستگی عربی و اسلامی در سطح مردمی و رسمی از غزه در جریان جنگ ابراز تاسف کرد و گفت که حماس در قاهره درخصوص "توافقنامه ای سیاسی" با اسرائیل توافق نکرده است.
وی آتش بس را "توافقنامه ای اجرایی" توصیف کرد و گفت که قدرت حماس اجرای آن را تحمیل خواهد کرد.
الزهار درباره روابط بین حماس با نظام جدید مصر گفت: ما هزینه اختلافات داخلی بین مصر و طیف های مختلف آن را پرداخت کردیم و برای ما سودی ندارد بویژه که حماس در این زمان از روابط خوبی با مصر برخوردار نیست.
وی ابراز نگرانی خود را از شکست تجربه توافق آشتی اخیر بین فلسطینی ها که براساس آن دولت توافق ملی در فلسطین تشکیل شد، ابراز داشت و گفت: عملکرداین دولت تغییری نکرده است.
الزهار درباره امکان اجرای انتخابات عمومی فلسطین در زمان مقرر خود براساس توافق آشتی در سه ماه آینده ابراز شک و تردید کرد و درباره رابطه حماس با جنبش افزود: تجربه آشتی نیاز به ارزیابی دارد. اختلافاتی در برنامه ها و اهداف وجود دارد. یک برنامه بر مذاکره به عنوان تنها گزینه متکی است و برنامه دیگر بر مقاومت به عنوان تنها گزینه. توافق درباره یک هدف مشخص صورت گرفت که برپایه مدیریت مرحله انتقالی از طریق یک دولت توافق ملی –در سایه نبود وحدت برنامه ها یا اهداف و ابزارها- استوار است.
وی افزود: این دولت انتقالی است و بعد از آن انتخابات آینده هرگونه جهت گیری مرحله آینده را مشخص خواهد کرد. نقشه این است.
الزهار در پاسخ به سوالی گفت: چیزی به نام دولت وحدت ملی وجود ندارد بلکه این دولت همان دولت وفاق ملی است.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «الزهار: تئوری امنیت اسرائیل فروپاشید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X