هنرمندان ایران در بهترین سالن های اروپا به صحنه خواهند رفت

هنرمندان ایران در بهترین سالن های اروپا به صحنه خواهند رفت

ایرنا/وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این نوید را داد که هنرمندان ایرانی با آلات موسیقی خود در بهترین سالن های اروپا بر روی صحنه خواهند رفت.
«علی جنتی» صبح امروز (سه شنبه) و در مراسم آغاز سال تحصیلی 94-93 هنرستان های موسیقی این مطلب را در پاسخ به اظهارات مجری برنامه گفت.
پیش از سخنرانی جنتی، وحید جلیلوند مجری برنامه از عدم پخش تصاویر موسیقیدانان ایرانی و آلات موسیقی آنها در صداوسیما انتقاد کرده و گفت در صداوسیمای ما آلات قتل مانند چاقو و تفنگ به نمایش درمی آید اما آلات موسیقی نمایش داده نمی شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک آغاز تحصیلی جدید به تمامی هنرمندان و هنرجویان گفت: اول مهرماه همواره یادآور شور و نشاط جوانی و شوق آموختن برای دانش اندوزی است.
وی ایرانیان را افرادی دوستدار دانش و آموختن توصیف کرد و افزود: ایران همواره مهد دانش و فرهیختگی بوده و دانشمندان بزرگی در آن پرورش یافته اند که همچون ستاره ای در آسمان علم و هنر می درخشند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ایرانیان را میراث دار دانشمندان بزرگی همچون ابن سینا، فارابی، مولوی، حافظ و کمال الملک دانست و اظهارداشت: با اتکا به داشته های گران سنگ خود می توانیم حال و اینده کشور را به گونه ای که شایسته هنرپروری ایرانیان باشد بسازیم.

جنتی در ادامه خطاب به هنرآموزان هنرستان موسیقی گفت: دانش و هنر دوقلوهای همزاد هم هستند و نام ایران و ایرانی با این دو بلندآوازه شده است.
وی افزود: هنر تجلی گاه آفرینش الهی و موجب تعالی و معرفت به جهان هستی و خالق آن است؛ هنرمند نیز خالق زیبایی است و از این منظر در دایره آفرینندگی قرار می گیرد و نسبت به آفریننده هستی احساس نزدیکی و رفاقت می کند.
رییس شورای فرهنگ عمومی ادامه داد: هرچند که هنر از درون هنرمند می جوشد اما هنرمند متعهد و متفاوت وقتی موفق می شود که جوشش های درونی را با آموزش هدایت کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ماموریت وزارت ارشاد را برنامه ریزی و سیاستگذاری دانست و گفت: بدون تردید محصول فرهنگی، تربیت انسان فرهنگ مدار است و مدیریت انسانی مهم ترین رسالت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
جنتی در ادامه هنرستان های هنرهای زیبا را از جمله خاستگاه های هنرمندان بزرگ و مشهور ایرانی خواند که با وجود بیشترین قبولی دانش آموزان آنها در رشته های هنری دانشگاه ها از نظر امکانات در محرومیت هستند.
وی سابقه 100 ساله هنرستان موسیقی و قدمت 60 ساله هنرستان هنرهای زیبا را یادآور شد و گفت: اساتید بزرگی همچون محمود فرشچیان، سیمین دانشور، پرویز تناولی، حسین بهزاد و بسیاری از مشاهیر معاصر ما در این هنرستان ها پرورش یافته اند و نمی توانیم به راحتی از کنار آنها عبور کنیم.

** پیشنهاد جنتی برای ایجاد موزه هنرستان های موسیقی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد کرد که مجموعه اسناد و تصاویر هنرستان های موسیقی و هنرستان های هنرهای زیبا تبدیل به موزه ای با عنوان موزه هنرهای زیبا شود تا همگان با قدمت و اساتید و دانش آموختگان آنها آشنا شوند.
وی ابراز امیدواری کرد که وزارت ارشاد بتواند گام های محکمی در ارتقاء جایگاه هنرستان های هنرهای زیبا بردارد.
در پایان این مراسم نیز با حضور وزیر ارشاد از نفرات برتر هنرستان های موسیقی و هنرهای زیبا در سال گذشته با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هنرمندان ایران در بهترین سالن های اروپا به صحنه خواهند رفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X