تفاهمنامه همکاری بین سازمان بنادر و نیروی دریایی سپاه به امضا رسید

تفاهمنامه همکاری بین سازمان بنادر و نیروی دریایی سپاه به امضا رسید

ایرنا/ تفاهمنامه همکاری های جستجو و نجات و مقابله با آلودگی های نفتی در دریا بین سازمان بنادر و دریانوردی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به امضا رسید.

این تفاهمنامه را محمد سعیدنژاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امضا کردند.

در این تفاهمنامه دو نهاد مهم دریایی کشور موافقت کردند از این پس به همکاری های خود در زمینه مقابله با آلودگی دریایی و حفظ محیط زیست و انجام عملیات امداد و نجات در دریا با یکدیگر همکاری کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از امضای این تفاهمنامه گفت: در هفته دفاع مقدس قرار داریم و این هفته فرصت مناسبی است تا از 200 هزار شهید دفاع مقدس یادی بکنیم و دستاوردهای بزرگی که هشت سال دفاع مقدس نصیب کشورمان کرد را به ملت بزرگ ایران ارائه دهیم.

سردار علی فدوی افزود:ما باید همواره هفته دفاع مقدس را زنده نگه داریم تا بتوانیم خیر و برکت این دفاع را همواره برای جهانیان نشان دهیم.

وی یادآور شد:امروز با امضای این تفاهمنامه فرصت مناسبی بین دو نهاد دریایی به وجود آمده تا این دو نهاد بتوانند از این پس به صورت سازمان یافته به وظایف حاکمیتی خود درخلیج فارس و تنگه هرمز عمل بکنند.

وی تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در خلیج فارس و تنگه هرمز از اقتدار کامل برخوردار است و تلاش می کنیم همواره در خلیج فارس امنیت کامل برقرار شود تا تمام کشورهای منطقه بتوانند از این امنیت بهره مند شوند.

فدوی با اشاره به صادرات نفت در خلیج فارس به کشورهای جهان یادآور شد: در پایان جنگ تحمیلی روزانه 9 میلیون بشکه نفت از خلیج فارس و تنگه هرمز به کشورهای جهان صادر می شد اما هم اکنون این میزان به 20 میلیون بشکه نفت افزایش یافته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: پیش بینی می کنیم در سال 2020 میزان صادرات نفت از خلیج فارس به کشورهای جهان روزانه به 40 میلیون بشکه نفت افزایش یابد ضمن اینکه سهم زیادی از گاز جهان نیز از این منطقه تامین خواهد شد.

وی تاکید کرد: با این حال برخی از کشورهای مستکبر جهان به دنبال تسلط بر خلیج فارس هستند اما جمهوری اسلامی ایران و تمام کشورهای منطقه به منظور اجرای عدالت در این منطقه از توانمندی های لازم برای استقرار امنیت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز برخوردارند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور نیز ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:سازمان بنادر به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران وظیفه حاکمیتی دولت را در آب های سرزمینی و نمایندگی کشورمان را سازمان های بین المللی دریایی برعهده دارد و برای انجام این وظیفه مهم با تمام نهادهای دریایی همکاری مناسبی دارد.

محمد سعیدنژاد افزود:بدون شک نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درخلیج فارس و دریای عمان از امکانات خوبی برخوردار است و سازمان بنادر و دریانوردی درصدد است در عملیات جست و جو و نجات و مقابله با آلودگی محیط زیست در این منطقه دریایی با نیروی دریایی سپاه همکاری نزدیکی را داشته باشد.

وی تاکید کرد:اقتدار نیروهای نظامی در آب های سرزمینی ما در شمال و جنوب کشور بسیار مشهود است و به همت این اقتدار فعالیت های تجاری و گردشگری در آب های کشور از رونق مناسبی برخوردار است.

وی افزود:ایران عضو سازمان جهانی دریانوردی است و براساس کنوانسیون های بین المللی ملزم به رعایت حفظ محیط زیست و انجام عملیات امداد و نجات در آب های سرزمینی و بین المللی است و در این زمینه با تمام نهادهای دریایی همکاری خوبی دارد.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفاهمنامه همکاری بین سازمان بنادر و نیروی دریایی سپاه به امضا رسید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X