چمران: هیچ شورایی با انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم موافق نیست

چمران: هیچ شورایی با انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم موافق نیست

باشگاه خبرنگاران/ چمران در پاسخ به این سوال که برخی از اعضاء، انتخاب مستقیم شهردار را به معنای افزایش قدرت مردم دانسته‌اند، اظهار داشت: قدرت رأی مردم از جایگاه خود برخوردار است اما باید در نظر داشت برخی انتخابات و مناصب نظیر انتخاب شهردار نه یک انتخاب عمومی بلکه کاملاً تخصصی است و در واقع برای شهروندان یک شهر ده میلیونی امکان بررسی دقیق کاندیدای اصلح و انتخاب یک فرد اصلح به عنوان شهردار وجود ندارد.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طرح انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم از جانب معاون وزیر کشور مطرح شده، اظهار داشت: در خصوص چرایی این موضوع اطلاعی ندارم و باید از خودشان پرسید اما آنچه مهم است طرح آن مرتبط با چند روز اخیر نبوده بلکه از حدود چند ماه پیش مطرح شده است.

وی با اشاره به اینکه وزارت کشور در حدود شش ماه است که بررسی‌هایی را در خصوص قانون شوراها آغاز نموده،‌ افزود: قاعدتاً طرح این موضوع نیز در این جلسات بوده اما باید در نظر داشت که هیچ شورایی با انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم موافق نیست چراکه مردم شورا را انتخاب می‌نمایند تا این نهاد برایشان شهردار را انتخاب کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این که انتخاب شهردار یک اقدام تخصصی است که از جانب شوراها صورت می‌پذیرد، تصریح کرد: اگر این امکان را هم از شورا سلب نمایند چیزی برای شورا باقی نخواهد ماند.

چمران در پاسخ به این سوال که برخی از اعضاء، انتخاب مستقیم شهردار را به معنای افزایش قدرت مردم دانسته‌اند، اظهار داشت: قدرت رأی مردم از جایگاه خود برخوردار است اما باید در نظر داشت برخی انتخابات و مناصب نظیر انتخاب شهردار نه یک انتخاب عمومی بلکه کاملاً تخصصی است و در واقع برای شهروندان یک شهر ده میلیونی امکان بررسی دقیق کاندیدای اصلح و انتخاب یک فرد اصلح به عنوان شهردار وجود ندارد. در واقع اعضای شورای شهر هم متخصصینی هستند که مهمترین وظیفه آنان انتخاب شهردار است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که متأسفانه در چند روز اخیر بعد از انتخابات هیات رئیسه شاهد ارائه تذکراتی از سوی اصلاح طلبان به شما بوده‌ایم که بیشتر از آنکه بیانگر تذکر باشد به معنای عدم قبولی انتخابات هیات رئیسه است با تأکید بر اینکه بنده اصلاً به این موضوع فکرنمی‌کنم، افزود: چرا که هیات رئیسه انتخاب شده و اکنون درحال اجرای فعالیتهای خود می‌باشد و به موضوعات حاشیه‌ای نیز کاری ندارد.

مهدی چمران در پاسخ به این سوال که یکی از تذکرات اسماعیل دوستی عضو اصلاح طلب شورای شهر در خصوص عدم برابر امکانات بوده درحالی که این عدم برابری امکانات منحصر به روزهای پس از انتخابات هیات رئیسه نبوده و در صورت وجود، در سال قبل نیز میان اعضاء وجود داشته، اظهار داشت: حتماً این تذکر به این معنی است که انتظارات این اعضا از ما بیشتر است.

وی در پاسخ به سوال دیگری که آیا موارد مطرح شده در خصوص لابی اصولگرایان در انتخابات هیات رئیسه که در یکی از برنامه‌های تلویزیونی نیز از جانب اسماعیل دوستی مطرح شده صحیح است و یا خیر؟ افزود: من نظرات خود را در این خصوص در همان برنامه تلویزیونی بیان کردم و تمایلی به باز کردن دوباره این موضوع ندارم.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چمران: هیچ شورایی با انتخاب مستقیم شهردار توسط مردم موافق نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X